mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Soplica rozdaje alkomaty

Soplica rozdaje alkomaty

Szacuje się, że w Polsce jest 20 mln kierowców, jak wskazują badania wielu z nich dotyczy syndrom tzw. „nieświadomie nietrzeźwego kierowcy”. Są to osoby, które siadają za kółko błędnie sądząc, że upłynęło już wystarczająco dużo czasu od momentu spożycia alkoholu.

Soplica rozdaje alkomaty
Badanie zlecone przez markę Soplica  wskazuje, że co piątemu kierowcy pijącemu alkohol przynajmniej raz w miesiącu, zdarzyło się prowadzić samochód mimo braku pewności, czy jest trzeźwy. Co więcej aż 70% kierowców ma błędne zdanie na temat metabolizowania się alkoholu w organizmie.

Dane dostarczone przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, wskazują, że w 2008 roku zatrzymano prawie 25 tysięcy osób kierujących pojazdami mających od 0,2 do 0,5 alkoholu w organizmie (najwięcej, bo ponad 2500 w województwie śląskim). Co więcej prawie połowa kierowców nie wie nawet, jaki jest dopuszczalny przez prawo drogowe poziom alkoholu w organizmie.

Druga edycja kampanii Alko-Casco jest kontynuacją ubiegłorocznych działań, podczas których, przy współpracy z policją oraz Autostradą Wielkopolską, rozdano 15.000  alkomatów oraz 100.000 ulotek edukacyjnych, przeprowadzono także szerokie badania wśród kierowców.

W tym roku organizatorzy akcji zaprosili do współpracy Krajowego Duszpasterza Kierowców - ks. dr Mariana Midurę oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

W ramach kampanii WORDY z Poznania, Gdańska, Katowic, Warszawy, Gdańska, Katowic, Kielc i Opola  przekażą młodym kierowcom zdającym egzamin na prawo jazdy materiały edukacyjne oraz alkomaty. W październiku podczas rutynowych kontroli w ręce kierowców w wybranych miastach trafią także ulotki oraz alkomaty.
Tematy w artykule: alkohol alkomaty

Podobne wiadomości:

Rutynowe kontrole trzeźwości nie są legalne?

Rutynowe kontrole trzeźwości nie są legalne?

Finanse i prawo 2016-08-17

Meksykański sposób na pijanych kierowców

Meksykański sposób na pijanych kierowców

Technika 2015-04-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.