mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sordo: "Loeb powinien przejść do Volkswagena"

Sordo: "Loeb powinien przejść do Volkswagena"

Były partner Sebastiena Loeba z zespołu Citroena, Dani Sordo uważa, że siedmiokrotny mistrz świata decydując się na pozostanie w WRC na kolejne dwa sezony, powinien przyjąć ofertę Volkswagena.

Sordo:

Sordo, który przez cztery lata był numerem 2 w Citroenie twierdzi, że przejściem do niemieckiego zespołu Loeb mógłby zyskać dużo więcej, zwłaszcza od strony sportowych ambicji. "Moim zdaniem powinien przyjąć ofertę VW" - mówi Hiszpan. "Każdy wie, że Sebastien jest najlepszy. Dwa kolejne lata w tym samym samochodzie, będą dla niego łatwe. Gdyby wystartował w ekipie Volkswagena na pewno czekałoby na niego więcej wyzwań, których przecież każdy zawodnik oczekuje" - dodaje aktualny reprezentant fabrycznego teamu MINI.


Przed przedłużeniem kontraktu z Citroenem Loeb spotkał się z dyrektorem sportowym Volkswagena, Krisem Nissenem oraz Carlosem Sainzem i przyznał, że długo zastanawiał się nad zmianą barw od przyszłego sezonu.

Z kolei kierowca Forda, Jari-Matti Latvala powiedział, że jest w ogóle zaskoczony, że Loeb pozostanie w WRC do końca 2013 roku. "Co prawda nic nie jest jeszcze zamknięte, ale wydaje się, że Sebastien w tym sezonie wywalczy ósmy tytuł" - mówi Latvala. "Sądziłem, że jeśli to mu się uda, postanowi odejść z mistrzostw świata. Osiągnął bowiem w tym sporcie już wszystko, a mimo to nie brakuje mu motywacji. Być może przedłużając umowę o dwa lata, chce dobić do 10 tytułów? Być może to jest dla niego nowe wyzwanie, któremu chce sprostać" - zastanawia się Fin. "Loeb narodził się razem z Citroenem i nawet jeśli Sebastien Ogier jest fantastycznym kierowcą, to będzie mu bardzo ciężko zapełnić lukę, która zostanie po Loebie, jeśli ten zdecyduje się odejść po sezonie 2013" - kończy kierowca Forda.


"Loeb was born with Citroen and, even though Sebastien Ogier is a fantastic driver, it would be very difficult for them to fill this place of Loeb."

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen WRC Sebastien Loeb Dani Sordo

Podobne wiadomości:

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Volkswagen up! GTI - ostry maluch

Aktualności 2016-12-21

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.