mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sousa i Mitsubishi w mistrzowskiej koronie

Sousa i Mitsubishi w mistrzowskiej koronie

Carlos Sousa na Mitsubishi L200 Strakar został triumfatorem Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

Sousa i Mitsubishi w mistrzowskiej koronie

Czterodniowa rywalizacja miała swój finał dzisiaj, w Dubaju, w okazałym Międzynarodowym Klubie Morskim, ale wcześniej zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 1934 kilometrów, w tym 1462 km prób sportowych przebiegających przez pustynne i najmniej przyjazne człowiekowi obszary Bliskiego Wschodu. Peterhansel objął pozycję lidera w rajdzie po drugim etapie i z przewagą blisko 16 minut nad Jean-Louis Schlesserem zwyciężył zdecydowanie.
- To był dla mnie bardzo udany rajd. Jestem pełen uznania dla mojego zespołu i samochodu. Mój pilot, Jean-Paul Cottret nie popełnił w rajdzie najmniejszego błędu nawigacyjnego. Nie miałem żadnych problemów podczas całego rajdu z wyjątkiem nieco wolniejszych dla mnie piaszczystych partii prób sportowych. Rajd był dla nas bardzo dobrym testem przed startem w najbliższym Dakarze. Mam nadzieję, że pechową passę mam za sobą i nie mogę się już doczekać startu w Dakarze – powiedział na mecie Stephane Peterhansel
Sven Quandt, szef Mitsubishi Motors Motor Sport stwierdził z kolei: Pajero Evolution było systematycznie rozwijane i ulepszane w ostatnich miesiącach, a rajd w Dubaju był dla nas głównym testem przed startem w Dakarze. Samochód spisywał się dobrze i jestem zadowolony z końcowych rezultatów. Z optymizmem oczekuję startu naszego zespołu w Rajdzie Dakar.
Niezwykle szczęśliwy ze swojego pierwszego w karierze tytułu mistrzowskiego był Carlos Sousa, który stwierdził, że ostatnia runda była najtrudniejsza w całym serialu. Mety nie osiągnęli dwaj kierowcy fabryczni Mitsubishi – Miki Biasion oraz Hiroshi Masuoka. Obaj mieli wypadki i musieli wycofać się z dalszej rywalizacji. Awaria techniczna wyeliminowała z kolei polski duet: Łukasz Komornicki – Rafał Marton. W klasyfikacji końcowej sezonu 2003 reprezentanci Orlen Team uplasowali się jednak na bardzo wysokim piątym miejscu.
Pustynny Challenge UAE – klasyfikacja końcowa:
1. Stephane Peterhansel (F)/Jean-Paul Cottret (F) Mitsubishi Pajero Evolution 15h 19m 20s
2. Jean-Louis Schlesser (F)/Jean-Marie Lurquin (F) Schlesser-Ford 15h 35m 09s
3. Gregoire de Mevius (B)/Alain Guehennec (F) BMW X5 16h 29m 51s
4. Carlos Sousa (P)/Henri Magne (AND) Mitsubishi L200 Strakar 16h 30m 05s
5. Andrea Mayer (D)/Andreas Schulz (D) Mitsubishi Pajero 17h 34m 47s
6. Jose-Luis Monterde (E)/Rafael Tornabell (E) Mitsubishi Pajero 18h 34m 27s
Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych – klasyfikacja końcowa:
1. Carlos Sousa (P) Mitsubishi 173 pkt
2. Jean-Louis Schlesser (F) Schlesser-Ford 147 pkt
3. Jean-Pierre Strugo (F) Mercedes 84 pkt
4. Stephane Peterhansel (F) Mitsubishi 67 pkt
5. Łukasz Komornicki (PL) Mitsubishi 66 pkt

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.