Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Space Star zwycięża

Space Star zwycięża

Samochody Mitsubishi już od lat siedemdziesiątych odnoszą sukcesy na trasach rajdowych całego świata. W rajdach drogowych główna broń Trzech Diamentów to Mitsubishi Lancer, a w rajdach terenowych dominującym w ostatnich latach modelem jest Mitsubishi Pajero.

Space Star zwycięża

Sukcesów temu duetowi pozazdrościł ostatnio Mitsubishi Space Star. Brytyjska załoga Nicky Porter/Malcolm Sinclair startująca właśnie Space Starem odniosła zwycięstwo w Rajdzie Pucharu Świata rozegranym w październiku we Francji i w Tunezji.
Impreza nawiązująca do poprzednich rajdów tego typu nie była przeznaczona dla wyczynowych samochodów, a liczne ograniczenia regulaminowe sprawiły, że startujący rywalizowali w autach niemal seryjnych. Silniki w samochodach nie mogły mieć pojemności większej niż 1400 cc. Dopuszczono tylko niewielkie modyfikacje zawieszenia oraz elementy służące bezpieczeństwu takie jak tzw. klatka wewnątrz nadwozia oraz system gaśniczy.
Na trasie prowadzącej z Aix-Les-Bains we Francji do Tunisu i liczącej ponad 3 tysiące kilometrów rozegrano próby sportowe o długości 450 kilometrów. Wiele z nich przebiegało po drogach terenowych oraz na pustyni. W tych niecodziennych dla seryjnego samochodu warunkach Mitsubishi Space Star 1.3 nie sprawiał żadnych problemów, a szybka i rozsądna jazda Nicky Portera zapewniła końcowy sukces z blisko piętnastominutową przewaga nad rywalami.
2003 World Cup Rally – klasyfikacja końcowa
1. Nicky Porter(GB) / Malcolm Sinclair(GB)    Mitsubishi Space Star  9:09:03
2. David Winstanley(GB) / Terri Metcalfe(GB) MG ZR                       9:23:58
3. Sophie Robinson(GB) / Paul White(GB)       Volkswagen Polo       9:24:50
4. David Maryon(GB) / Kenneth Powell(GB)   Peugeot 206                9:59:26
5. Paul Heal(GB) / Mathew Heal(GB) Proton   Compact                   10:07:10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Do targów Paryż Motor Show pozostało już tylko ponad 2 tygodnie. Mercedes uznał, że to najwyższy czas, by zapowiedzieć auto, które będzie jedną z premier na targach w Paryżu. Mowa tu o Mercedesie-AMG GT C Roadster.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj