mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Spadek używanych

Spadek używanych

Choć w marcu miał miejsce wzrost liczby sprowadzonych do kraju samochodów używanych w stosunku do stycznia i lutego, to i tak w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku do kraju trafiło ponad 100 tys. mniej aut z rynku wtórnego.

Spadek używanych
Od początku roku do kraju sprowadzono w sumie 146.184 samochodów używanych, w tym najwięcej w marcu - 59.717 aut (w styczniu było to 43.567, zaś w lutym 42.900). W tym samym okresie zeszłego roku, po pierwszym kwartale roku do Polski wjechało już w sumie ponad 100 tys. używanych aut więcej (ok. 248,4 tys.), a w samym tylko marcu ponad 93 tys.

Z tytułu pdatku akcyzowego od sprowadzanych aut używanych budżet państwa wzbogacił się już w tym roku o 262,3 milionów zł.

Wśród sprowadzonych do kraju aut w marcu nadal dominowały samochody najstarsze, ponad dziesięcioletnie (38,3%), choć niewiele mniej był aut w wieku od 4 do 10 lat (37%). Trochę mniej liczną grupę stanowią auta najmłodsze, w marcu było ich 22,1%. Od początku roku 43% sprowadzonych aut stanowią auta najstarsze, 39,4% auta od 4 do 10 lat, 15,8% samochody najmłodsze, zaś wiek 1,8 procenta pojazdów nie został ustalony.

Podobne wiadomości:

Jakie samochody kupują Polacy?

Jakie samochody kupują Polacy?

Aktualności 2016-10-06

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Rejestracja auta używanego krok po kroku

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-05-01

Znalazłeś w sieci świetną ofertę sprzedaży samochodu, pojechałeś i kupiłeś wymarzone auto. Pewnie jesteś zadowolony, że wielomiesięczne poszukiwania za Tobą. Ale zanim będziesz mógł cieszyć się z auta na całego, musisz przejść urzędniczo-papierkową ścieżkę zdrowia i zarejestrować pojazd. Ten temat tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany, bo dzięki naszym wskazówkom zarejestrujesz swój nowy samochód szybko i bez stresu.


Komentuj:

~JB Kielce 2009-06-11

No i gdzie ta ekologia ?????????????? Tak powinno byc,mała akcyza od młodych aut a zaporowa od wraków. A tu jak zwykle ,klepanie ,lakierowanie ,łatanie.Niemiec sie cieszy bo zmienia auta na nowe a polak kupuje złom bo tani,i czyści rynek u zachodniego sąsiada. To jest kretynizm na skale światową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.