mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Specjaliści branży filtracyjnej

Specjaliści branży filtracyjnej

W 2005 r. firma WIX-FILTRON sprzedała 27,5 mln sztuk filtrów osiągając przychody ze sprzedaży na poziomie 231 mln złotych.

Specjaliści branży filtracyjnej

WIX-FILTRON jest producentem i dystrybutorem filtrów powietrza, paliwa, oleju, przeciwpyłkowych, hydraulicznych i dla przemysłu. Swoją działalność firma rozpoczęła w 1982 r. Obecnie należy do międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego AFFINIA Group - części amerykańskiej grupy kapitałowej The Cypress Group z siedzibą w Nowym Jorku. Dzisiaj WIX-FILTRON w swojej ofercie posiada 1700 typów filtrów do prawie wszystkich samochodów.

Proces produkcji filtrów odbywa się w warunkach nadzorowanych przez System Zapewnienia Jakości spełniający wymagania międzynarodowych norm ISO/TS 16949 oraz ISO 14001. Ponadto, na terenie zakładu znajduje się nowoczesne laboratorium, w którym przeprowadza są specjalistyczne badania filtrów oraz dokładnie określa się ich właściwości eksploatacyjne.

Spełnienie rygorystycznych wymagań tych norm zapewnienia wysoką i powtarzalną  jakość produkowanych filtrów. Dzięki posiadanym certyfikatom firma z Gostynia (woj. Wielkopolskie) stała się partnerem czołowych koncernów produkujących samochody, dostawcą filtrów na "pierwsze wyposażenie", do autoryzowanych stacji serwisowych oraz na rynek części zamiennych. Spółka dostarcza filtry na "pierwsze wyposażenie" między innymi do takich firm jak: FORD, VOLKSWAGEN, SEAT, GM, FIAT, LAND ROVER, MG ROVER, DAEWOO.

Firma WIX FILTRON uzyskała szereg prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest m.in. "Liderem Polskiego Biznesu", "Finalistą Polskiej Nagrody Jakości" oraz pięciokrotnym laureatem konkursu "Pracodawca, Organizator Pracy Bezpiecznej". Spółka z roku na rok awansuje również na "Liście 2000 polskich najlepszych przedsiębiorstw" - ranking  organizowany przez redakcję Rzeczpospolitej.

O dzisiejszym sukcesie spółki decyduje jakość produktów oraz zaangażowani w pracę  wykwalifikowani pracownicy. To że, dewizą firmy jest przesłanie, "Ludzie są naszym największym kapitałem" - każdego dnia znajduje potwierdzenie, że w przypadku firmy WIX-FILTRON  nie jest to tylko pusty slogan. Szybkie tempo rozwoju, które od lat cechuje firmę, zostało osiągnięte dzięki ludziom, ich profesjonalizmowi, zaangażowaniu, otwartości, kreatywności i chęci pracowania wspólnie". Obecnie firma zatrudnia 730 osób.


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?