mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Specjalne Audi A1

Specjalne Audi A1

Podczas dorocznego spotkania miłośników GTI nad jeziorem Wörthersee Audi zaprezentuje siedem specjalnych wersji najnowszego modelu z Ingolstadt - kompaktowego Audi A1.

Specjalne Audi A1
29. edycja Wörtherseetour odbędzie się w dniach 12 – 15 maja w Reifnitz w Karyntii. Główną atrakcją na stoisku Audi będzie oczywiście nowe Audi A1, w tym siedem specjalnych wersji tego modelu, zmienione dzięki zewnętrznemu i wewnętrznemu tuningowi, wyjątkowym lakierom czy też innowacyjnemu wyklejeniu folią.

Na spotkanie GTI Sielaff, szef stylistów Audi, ze swoim zespołem przygotował siedem różnych modeli – m.in. model w stylistyce FC Bayern. Audi A1 pokazuje, jakie możliwości indywidualizacji oferują montowane dodatkowo elementy, specjalny lakier i wyklejenia z folii samoprzylepnej. Na dachu i na drzwiach ten kompaktowy samochód ma numer "10" gwiazdy FC Bayern Arjena Robbena. Naklejka z barwionej w masie i drukowanej cyfrowo folii wygląda bardzo atrakcyjnie, ponieważ przy tej technice wyraźnie widać odbicia światła.

Z dużym logo drużyny na pokrywie komory silnika i nowym przednim zderzakiem, a także ze zmodyfikowanym tylnym dyfuzorem A1 natychmiast rzuca się w oczy. Dodatkowym interesującym elementem są progi w stylu S line Look.

Wersje te różnią się od samochodów seryjnych nie tylko wyglądem zewnętrznym. Także ich wnętrze zostało zmodyfikowane przez zespół stylistów Audi. Na przykład A1 "competition kit" z wyposażeniem "legends interior plus" w dużym stopniu przypomina samochody wyścigowe Audi z lat 80-tych. Obok lakieru w kolorze białym Amalfi i oryginalnych kolorów pra-quattro na zewnątrz (czerwony Begonien, popielaty Stein, szarobrązowy), także wnętrze – z okazji 30. urodzin – przypomina o sukcesach wyścigowych technologii quattro. Rajdowa stylistyka z numerem "1" dominuje w całym wnętrzu – w konsoli środkowej, klamkach czy lusterku wstecznym. Pakiety wyposażenia dodatkowego – "competition kit legends interior" i "competition kit legends interior plus" - są starannie dopasowane do wyglądu zewnętrznego i w przeciwieństwie do innych specjalnych wersji będą dostępne już w momencie wprowadzenia na rynek jako wyposażenie fabryczne lub w ofercie Oryginalnych akcesoriów Audi.

Nie mogło zabraknąć także odnośników do miejsca, w jakim odbywa się ta impreza. Dlatego zespół stylistów stworzył także dwa specjalne modele A1 nawiązujące do lokalnego ratownictwa wodnego i policji, które z sympatycznym przymrużeniem oka wychwalają te służby.

Naturalnie nad jeziorem Wörthersee będzie można oglądać także dwa seryjne modele Audi A1. Będzie to A1 1.4 TFSI w kolorze czerwonym Misano z granatowym, kontrastowym łukiem dachowym, oraz A1 1.6 TDI w kolorze niebieskim Scuba.

Ponadto, tuż po swojej światowej premierze, Audi R8 GT – limitowana wersja wyczynowego samochodu sportowego, zostanie po raz pierwszy zaprezentowane szerokiej publiczności. Na stoisku Audi będzie można zobaczyć także nowe RS5 i supersportowe R8 V10 Spyder. Miłośnicy marki z Ingolstadt będą mogli podziwiać w sumie 19 różnych modeli z czterema pierścieniami.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A1 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A1 specjalna edycja

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Finałowy odcinek miniserialu Audi

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.