mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Specjalne Strefy Ekonomiczne atrakcyjne dla inwestorów

Specjalne Strefy Ekonomiczne atrakcyjne dla inwestorów

Do końca czerwca 2011 roku we wszystkich czternastu Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE) w Polsce wydano ponad 1400 zezwoleń na działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy działający w strefach zainwestowali ponad 75 mld złotych i zatrudnili ponad 230 tys. pracowników. Inwestorzy najlepiej oceniają Łódzka SSE – wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą KPMG "Specjalne strefy ekonomiczne Edycja 2011."

Specjalne Strefy Ekonomiczne atrakcyjne dla inwestorów
Z raportu wynika, że przedłużenie okresu funkcjonowania stref do 2026 roku zwiększy o 16 punktów procentowych odsetek inwestorów deklarujących nowe inwestycje w ciągu najbliższych 2-3 lat i może spowodować łączny wzrost nakładów inwestycyjnych w SSE nawet o 40 mld złotych.
Jeśli potwierdzą się deklaracje inwestorów, 2011 rok będzie jednym z najlepszych w ostatnim pięcioleciu pod względem liczby wydanych zezwoleń.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz trzeci została najwyżej ocenioną przez inwestorów SSE w Polsce - uzyskała 100% pozytywnych ocen. Dla porównania, w 2010 roku otrzymała 95% pozytywnych ocen od inwestorów, co również stanowiła najwyższy wynik w badaniu.

Podobne wiadomości:

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Aktualności 2015-02-18

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.