mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Specjalne Strefy Ekonomiczne atrakcyjne dla inwestorów

Specjalne Strefy Ekonomiczne atrakcyjne dla inwestorów

Do końca czerwca 2011 roku we wszystkich czternastu Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE) w Polsce wydano ponad 1400 zezwoleń na działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy działający w strefach zainwestowali ponad 75 mld złotych i zatrudnili ponad 230 tys. pracowników. Inwestorzy najlepiej oceniają Łódzka SSE – wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą KPMG "Specjalne strefy ekonomiczne Edycja 2011."

Specjalne Strefy Ekonomiczne atrakcyjne dla inwestorów
Z raportu wynika, że przedłużenie okresu funkcjonowania stref do 2026 roku zwiększy o 16 punktów procentowych odsetek inwestorów deklarujących nowe inwestycje w ciągu najbliższych 2-3 lat i może spowodować łączny wzrost nakładów inwestycyjnych w SSE nawet o 40 mld złotych.
Jeśli potwierdzą się deklaracje inwestorów, 2011 rok będzie jednym z najlepszych w ostatnim pięcioleciu pod względem liczby wydanych zezwoleń.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz trzeci została najwyżej ocenioną przez inwestorów SSE w Polsce - uzyskała 100% pozytywnych ocen. Dla porównania, w 2010 roku otrzymała 95% pozytywnych ocen od inwestorów, co również stanowiła najwyższy wynik w badaniu.

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Zachodnia Obwodnica Poznania gotowa!

Zachodnia Obwodnica Poznania gotowa!

Polskie drogi 2014-12-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.