mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Specjalne Strefy Ekonomiczne atrakcyjne dla inwestorów

Specjalne Strefy Ekonomiczne atrakcyjne dla inwestorów

Do końca czerwca 2011 roku we wszystkich czternastu Specjalnych Strefach Ekonomicznych (SSE) w Polsce wydano ponad 1400 zezwoleń na działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy działający w strefach zainwestowali ponad 75 mld złotych i zatrudnili ponad 230 tys. pracowników. Inwestorzy najlepiej oceniają Łódzka SSE – wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą KPMG "Specjalne strefy ekonomiczne Edycja 2011."

Specjalne Strefy Ekonomiczne atrakcyjne dla inwestorów
Z raportu wynika, że przedłużenie okresu funkcjonowania stref do 2026 roku zwiększy o 16 punktów procentowych odsetek inwestorów deklarujących nowe inwestycje w ciągu najbliższych 2-3 lat i może spowodować łączny wzrost nakładów inwestycyjnych w SSE nawet o 40 mld złotych.
Jeśli potwierdzą się deklaracje inwestorów, 2011 rok będzie jednym z najlepszych w ostatnim pięcioleciu pod względem liczby wydanych zezwoleń.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz trzeci została najwyżej ocenioną przez inwestorów SSE w Polsce - uzyskała 100% pozytywnych ocen. Dla porównania, w 2010 roku otrzymała 95% pozytywnych ocen od inwestorów, co również stanowiła najwyższy wynik w badaniu.

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Aktualności 2015-02-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech