mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Specjalny model Legacy kombi i nowa wersja Imprezy

Specjalny model Legacy kombi i nowa wersja Imprezy

Subaru Import Polska wprowadza na polski rynek na przełomie marca i kwietnia br. specjalny model Legacy Kombi 2.0. Zaś przełom kwietnia i maja będzie okresem, w którym pojawi się Impreza WRX STi 2005.

Specjalny model Legacy kombi i nowa wersja Imprezy

Nowe Subaru Legacy Kombi 2.0 jest limitowaną serią 50 aut i będzie kosztowało w stosunku do modelu podstawowego jedynie 1000 Euro więcej. Wyposażone będzie dodatkowo w otwierany dach, czarną skórzaną tapicerkę, elektrycznie regulowany fotel kierowcy, podgrzewane przednie fotele, podgrzewane wycieraczki przedniej szyby, tempomat oraz tylne i przednie kurtyny powietrzne.

Nowy model Legacy dostępny będzie zarówno z manualną jak i automatyczną skrzynią biegów, tylko w wersji kombi. Dostępne kolory to: czarny, niebieski oraz srebrny. Jeżeli stan prawny nie ulegnie zmianie nowe Legacy będzie posiadało homologację ciężarową.

Najnowsza Impreza WRX STi, blisko spokrewniona z rajdową wersją Imprezy WRC, będzie posiadała prawie całkowicie zmienioną geometrię zawieszenia i dostosowaną do niej strukturę nadwozia. Sam wygląd zewnętrzny auta niewiele się zmieni w stosunku do poprzedniej wersji. Cena nowej Imprezy odpowiadać będzie wartości 43.000 euro.

Aby auto jeszcze lepiej trzymało się drogi i zapewniało większą stabilność w zakrętach zmieniono kąt pochylenia kół, poszerzono rozstaw tylnych kół (1.480 mm) oraz osi (2.525 mm). Wprowadzono nowy helikalny typ mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu oraz dodatkowy czujnik prędkości kątowej.

W wyglądzie zewnętrznym zmieniono wygląd osłony tylnego nadkola w związku ze wzrostem rozstawu tylnych kół, a także zastosowano osłony podłogi w celu polepszenia aerodynamiki. Wykończenie wnętrza będzie miało lepszą jakość. Zmieniony został m.in. kształt osłon przeciwsłonecznych, a w centralnej części szyby dodano osłonę w postaci ceramicznych kropek na szybie.

W stosunku do Imprezy WRX STi z poprzedniego roku parametry silnika  pozostały niezmienione. Dostępną jednostką jest dwulitrowy silnik o mocy 265 KM i maksymalnym momencie obrotowym 343 Nm. Napęd przekazywany jest przez wzmocnione sprzęgło do 6 biegowej skrzyni o krótkich przełożeniach. Współpracuje ona z systemem stałego napędu wszystkich kół. Auto ze startu zatrzymanego osiągnie prędkość 100 km/h w 5,5 sek., zaś maksymalna szybkość wynosi 244 km/h.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.