mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Spokojniej na drogach

Spokojniej na drogach

Sylwestrowo-noworoczny weekend na drogach okazał się znacznie spokojniejszy od okresu bożonarodzeniowego. Jak podała Komenda Główna Policji w 106 wypadkach drogowych zginęło 13 osób.

Spokojniej na drogach
Nad bezpieczeństwem uczestników sylwestrowych zabaw czuwało w tym roku blisko 10 tys. policjantów. Więcej patroli było nie tylko tam, gdzie witano Nowy Rok, ale także na drogach. Funkcjonariusze byli też w newralgicznych miejscach, np. na trasach dojazdowych do miast, by w razie konieczności rozładowywać korki.

Policjanci prowadzili wzmożone kontrole, przede wszystkim prędkości i trzeźwości kierowców. Sprawdzali również sposób przewożenia dzieci, stan techniczny aut, a także czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy.

Sylwester okazał się bezpieczniejszy niż Wigilia. 31 grudnia policjanci odnotowali tylko 45 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 53 zostały ranne. Pierwszego dnia 2011 roku w 37 wypadkach śmierć poniosło również 5 osób (46 rannych), a 2 stycznia w 24 wypadkach drogowych zginęły 3 osoby (29 rannych).

Dużo mniejsze zagrożenie sprawiali podróżującym pijani kierowcy. W sumie w ciągu trzech dni policjanci zatrzymali ponad 680 kierowców na podwójnym gazie (przed rokiem ok. 600 w dwa dni). Najwięcej, bo 376 nietrzeźwych kierujących zostało zatrzymanych 1 stycznia. Potwierdziły się tym samym ostrzeżenia, że najczęściej zatrzymani pijani kierowcy to nie ci, którzy wsiedli za kółko bezpośrednio po spożyciu alkoholu, ale tacy, którzy kierują następnego dnia, a poprzedniego pili do późnych godzin wieczornych.
Tematy w artykule: alkohol pijani kierowcy wypadki

Podobne wiadomości:

Tragiczny bilans na drogach

Tragiczny bilans na drogach

Aktualności 2016-03-29

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross