mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Spokojniej na drogach

Spokojniej na drogach

Sylwestrowo-noworoczny weekend na drogach okazał się znacznie spokojniejszy od okresu bożonarodzeniowego. Jak podała Komenda Główna Policji w 106 wypadkach drogowych zginęło 13 osób.

Spokojniej na drogach
Nad bezpieczeństwem uczestników sylwestrowych zabaw czuwało w tym roku blisko 10 tys. policjantów. Więcej patroli było nie tylko tam, gdzie witano Nowy Rok, ale także na drogach. Funkcjonariusze byli też w newralgicznych miejscach, np. na trasach dojazdowych do miast, by w razie konieczności rozładowywać korki.

Policjanci prowadzili wzmożone kontrole, przede wszystkim prędkości i trzeźwości kierowców. Sprawdzali również sposób przewożenia dzieci, stan techniczny aut, a także czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy.

Sylwester okazał się bezpieczniejszy niż Wigilia. 31 grudnia policjanci odnotowali tylko 45 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 53 zostały ranne. Pierwszego dnia 2011 roku w 37 wypadkach śmierć poniosło również 5 osób (46 rannych), a 2 stycznia w 24 wypadkach drogowych zginęły 3 osoby (29 rannych).

Dużo mniejsze zagrożenie sprawiali podróżującym pijani kierowcy. W sumie w ciągu trzech dni policjanci zatrzymali ponad 680 kierowców na podwójnym gazie (przed rokiem ok. 600 w dwa dni). Najwięcej, bo 376 nietrzeźwych kierujących zostało zatrzymanych 1 stycznia. Potwierdziły się tym samym ostrzeżenia, że najczęściej zatrzymani pijani kierowcy to nie ci, którzy wsiedli za kółko bezpośrednio po spożyciu alkoholu, ale tacy, którzy kierują następnego dnia, a poprzedniego pili do późnych godzin wieczornych.
Tematy w artykule: alkohol pijani kierowcy wypadki

Podobne wiadomości:

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak rok temu

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak...

Aktualności 2016-05-30

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.