mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sportowa aukcja MG

Sportowa aukcja MG

Taka okazja nie zdarza się na co dzień. Takiego auta jak MG SV, bądź też MG Super 1600 nie kupisz w zwykłym komisie samochodowym. Wyles Hardy zapewni taką możliwość już 25 marca w Birmingham podczas wielkiej aukcji, transmitowanej także przez Internet.

Sportowa aukcja MG

Firma Wyles Hardy posiada bardzo dobrą reputację w dziedzinie sprzedaży samochodów wyścigowych, które "odeszły na emeryturę" oraz kolekcji samochodów klasycznych. W swojej historii była odpowiedzialna za sprzedaż na aukcjach teamu Formuły 1 Simtek oraz kapitału grupy TWR, włączając w to legendarne "Silk Cut Jaguars".

Jeżeli będzie ktoś zainteresowany kupnem MG Super 1600, jeżdżonym przez samego Gwyndalfa Evansa, musi przygotować w portfelu od 32 do 38 tysięcy funtów. Natomiast Rovera 75ZT-T, kryjącego pod maską 765 koni mechanicznych, można będzie "dorwać" za jedyne 20 tysięcy funtów. W wyprzedaży będzie również dostępny MGTF '500'. Jest to unikalny samochód wyścigowy z silnikiem Coswortha, którym można będzie się cieszyć już za około 20-25 tysięcy funtów. W zestawieniu tym znajdzie się także ostatni samochód wyprodukowany przez firmę Sports and Racing Division, 480 konny ZT Belcup Endurance Race Car, już od 30 tysięcy. Najtańszy z nich, czyli MG V8 ZT, zaprojektowany dla niemieckich wyścigów DTM, będzie kosztował jedyne 10 tysięcy funtów, o ile ktoś nie przebije oferty. "Perełką" aukcji mają być dwie sztuki modelu XPOWER SV, w których aukcja dobić może nawet 65 tysięcy funtów.

Są to jedynie wybrane modele z wielu, które będą do kupienia na aukcji. Pod młotek pójdą także inne, ciekawe samochody, przygotowane specjalnie do wyścigów. Dla prawdziwych entuzjastów taki wydatek nie powinien stanowić większego problemu, gdyż za małym nakładem finansowym można będzie sprawić sobie sportowy pojazd, którym po zakupie będzie można wziąć udział w wyścigu. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.