mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sportowa kontynuacja Nissana 200SX

Sportowa kontynuacja Nissana 200SX

Zapewne mało osób kojarzy samochód o nazwie Nissan Foria. Był to oryginalny koncept o wyglądzie rasowego coupe z napędem na tylną oś. Sportowy Japończyk z włoskim akcentem był przygotowywany na targi w Tokio w 2005 roku, a ostatnio znów skupił na siebie uwagę mediów.

Sportowa kontynuacja Nissana 200SX

Studium koncepcyjne Nissana charakteryzowało się przede wszystkim nietuzinkowym designem. Jego długi przód połączony z mocno zaokrąglonymi kształtami, wnętrze w całości obite skórą wysokiej jakości oraz nietypowo otwierane drzwi pozwoliły zdobyć bardzo wysokie noty i uznanie podczas japońskiej prezentacji. Jeśli wejdzie on do masowej produkcji, a coraz więcej głosów wskazuje na to, że tak się stanie, to może zostać okrzyknięty następcą kultowego modelu 200SX.

Wewnątrz Nissana nie zapadała jeszcze ostateczna decyzja na temat produkcji tego auta. Producent posiada w zanadrzu jeszcze inną alternatywę, którą jest model Urge, prezentowany podczas targów w Detroit. Jest to trzyosobowy koncept z napędem na tylną oś. Póki co w programie modelowym Nissana na następne lata znajduje się luka, którą wypełni na pewno jeden ze wspomnianych modeli. Nadchodzące auto zazębi się tuż obok modelu 350Z, zastępując utęskniony przez Japończyków model 200SX. Legendarny model sprawdził się najlepiej jako idealne narzędzie do nocnych konkursów driftowych.

Na razie najmocniejszym kandydatem do wejścia w zestawienie jest model Foria, który został kilka dni temu ponownie zaprezentowany podczas otwarcia nowego centrum designu Nissana w Japonii. Producent nie potwierdził oficjalnie nic na temat tego modelu, zastrzegając jednak, że mocno zastanawia się nad produkcją samochodu z silnikiem umieszczonym centralnie.

Czytaj także:

Nissan wybudował nowe studio (2006-12-12)

Elektryczny Nissan za 3 lata (2006-11-28)

Pożegnanie Almery (2006-11-27)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Foria

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~gość 2006-12-19

ten strucel nie urasta do opon kulowej 200-tce!!! Wygląda jak wanna...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.