mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sportowe Audi z nowej siedziby

Sportowe Audi z nowej siedziby

Już niebawem sportowy odłam Audi będzie miał nową siedzibę. Przeprowadzkę z Ingolstadt do położonego ok. 20 kilometrów na zachód Neuburgu zaplanowano na przyszłoroczne lato.

Sportowe Audi z nowej siedziby
Czternaście miesięcy po położeniu kamienia węgielnego, stoi już w stanie surowym budynek Specjalistycznego Centrum Sportów Motorowych Audi. W Neuburgu nad Dunajem, około 20 kilometrów na zachód od Ingolstadt, zawieszono właśnie wiechę na nowej siedzibie Audi Sport. Profesor dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego, powitał w nowoczesnym kompleksie na terenie centrum doświadczalnego Audi Driving Experience Rolanda Weigerta radnego powiatu Neuburg-Schrobenhausen, dr Bernharda Gmehlinga prezydenta miasta Neuburg oraz architektów, planistów i wykonawców, dzięki którym powstaje to Centrum. Przeprowadzkę prawie 300 pracowników z Ingolstadt do Neuburga zaplanowano na lato 2014 roku.

W Neuburgu powstaje nowa centrala Audi Sport. Pod jednym dachem zostaną zgromadzone centralne działy odpowiadające za sporty motorowe. Tu będą teraz zapadać decyzje dotyczące organizacji i koordynacji startów Audi w wyścigach na całym świecie. Warto przypomnieć, że Audi średnio w ciągu jednego sezonu bierze udział w 20 wyścigach rozgrywanych w 12 krajach. Od lata 2014, prawie 300 pracowników będzie prowadzić w Neuburgu prace rozwojowe, konstrukcyjne i produkcyjne wszystkich samochodów wyścigowych marki Audi. Nowe pojazdy będą na miejscu testowane. Produkcja stosowanych w nich silników pozostanie jednak nadal w Neckarsulm.

Budowany kompleks znajduje się w zachodniej części terenu centrum doświadczalnego Audi Driving Experience Center. Będzie się składał z czterech części: warsztatu, budynku testowego, hali magazynowo-logistycznej oraz reprezentacyjnego budynku głównego z biurem rozwojowym, który wzniesie się na wysokość 13 metrów nad północnym wejściem głównym. Wielofunkcyjne budynki zaprojektowano tak, by drogi komunikacyjne były jak najkrótsze. Biura inżynierów znajdują się w pobliżu warsztatów mechaników, na tym samym piętrze. Z niektórych, znajdują się na parterze, warsztatów można bezpośrednio dostać się na tor testowy. Hale magazynowe i logistyczne pozwalają na garażowanie samochodów wyścigowych i magazynowanie części zamiennych. Wszystkie części kompleksu połączono ze sobą wewnętrznymi przejściami. Do wzniesienia stalowo-betonowego szkieletu budynków zużyto 15 tys. metrów sześciennych betonu i 1800 ton żelazobetonu.

Ponadto, w Specjalistycznym Centrum Sportów Motorowych swoją siedzibę znajdzie też dział Audi Sport customer racing. Od marca 2015 cała jego praca, zarówno udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC), jak i wyścig 24h Le Mans, czy wyścigi serii DTM, będzie koordynowana z Neuburga.

Już od maja 2014 roku, centrum doświadczalne Audi Driving Experience Center w Neuburgu będzie prowadzić treningi jazdy i bezpieczeństwa. Dla jego potrzeb, w Neuburgu zamontowano m. in. matę poślizgową o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych, tor manewrowy o długości 2,2 km oraz tor do jazdy off-road. Szczególną atrakcję stanowić będzie wzniesienie podjazdowe o wysokości ośmiu metrów. Ponadto, centralne biuro obsługi klienta z własnym lokalem gastronomicznym stworzy możliwości organizowania tu imprez.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Audi RS7 Sportback: już w Polsce

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejny model z gamy najmocniejszych Audi, czyli linii RS, wjeżdża na polski rynek - oto RS7 Sportback. Poznajcie jego cenę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando