mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sportowe Audi z nowej siedziby

Sportowe Audi z nowej siedziby

Już niebawem sportowy odłam Audi będzie miał nową siedzibę. Przeprowadzkę z Ingolstadt do położonego ok. 20 kilometrów na zachód Neuburgu zaplanowano na przyszłoroczne lato.

Sportowe Audi z nowej siedziby
Czternaście miesięcy po położeniu kamienia węgielnego, stoi już w stanie surowym budynek Specjalistycznego Centrum Sportów Motorowych Audi. W Neuburgu nad Dunajem, około 20 kilometrów na zachód od Ingolstadt, zawieszono właśnie wiechę na nowej siedzibie Audi Sport. Profesor dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego, powitał w nowoczesnym kompleksie na terenie centrum doświadczalnego Audi Driving Experience Rolanda Weigerta radnego powiatu Neuburg-Schrobenhausen, dr Bernharda Gmehlinga prezydenta miasta Neuburg oraz architektów, planistów i wykonawców, dzięki którym powstaje to Centrum. Przeprowadzkę prawie 300 pracowników z Ingolstadt do Neuburga zaplanowano na lato 2014 roku.

W Neuburgu powstaje nowa centrala Audi Sport. Pod jednym dachem zostaną zgromadzone centralne działy odpowiadające za sporty motorowe. Tu będą teraz zapadać decyzje dotyczące organizacji i koordynacji startów Audi w wyścigach na całym świecie. Warto przypomnieć, że Audi średnio w ciągu jednego sezonu bierze udział w 20 wyścigach rozgrywanych w 12 krajach. Od lata 2014, prawie 300 pracowników będzie prowadzić w Neuburgu prace rozwojowe, konstrukcyjne i produkcyjne wszystkich samochodów wyścigowych marki Audi. Nowe pojazdy będą na miejscu testowane. Produkcja stosowanych w nich silników pozostanie jednak nadal w Neckarsulm.

Budowany kompleks znajduje się w zachodniej części terenu centrum doświadczalnego Audi Driving Experience Center. Będzie się składał z czterech części: warsztatu, budynku testowego, hali magazynowo-logistycznej oraz reprezentacyjnego budynku głównego z biurem rozwojowym, który wzniesie się na wysokość 13 metrów nad północnym wejściem głównym. Wielofunkcyjne budynki zaprojektowano tak, by drogi komunikacyjne były jak najkrótsze. Biura inżynierów znajdują się w pobliżu warsztatów mechaników, na tym samym piętrze. Z niektórych, znajdują się na parterze, warsztatów można bezpośrednio dostać się na tor testowy. Hale magazynowe i logistyczne pozwalają na garażowanie samochodów wyścigowych i magazynowanie części zamiennych. Wszystkie części kompleksu połączono ze sobą wewnętrznymi przejściami. Do wzniesienia stalowo-betonowego szkieletu budynków zużyto 15 tys. metrów sześciennych betonu i 1800 ton żelazobetonu.

Ponadto, w Specjalistycznym Centrum Sportów Motorowych swoją siedzibę znajdzie też dział Audi Sport customer racing. Od marca 2015 cała jego praca, zarówno udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC), jak i wyścig 24h Le Mans, czy wyścigi serii DTM, będzie koordynowana z Neuburga.

Już od maja 2014 roku, centrum doświadczalne Audi Driving Experience Center w Neuburgu będzie prowadzić treningi jazdy i bezpieczeństwa. Dla jego potrzeb, w Neuburgu zamontowano m. in. matę poślizgową o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych, tor manewrowy o długości 2,2 km oraz tor do jazdy off-road. Szczególną atrakcję stanowić będzie wzniesienie podjazdowe o wysokości ośmiu metrów. Ponadto, centralne biuro obsługi klienta z własnym lokalem gastronomicznym stworzy możliwości organizowania tu imprez.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi

Podobne wiadomości:

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Premiery 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic