mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sportowo-luksusowo-terenowa ciężarówka

Sportowo-luksusowo-terenowa ciężarówka

Na początku grudnia na targach w Dubaju Mercedes zaprezentował przygotowany przez firmę Brabus specjalistyczny pojazd wielozadaniowy Unimog U 500 Black Edition.

Sportowo-luksusowo-terenowa ciężarówka

Jak dotąd firma tuningowa Brabus koncentrowała się nad zwiększaniem mocy oraz zmianą stylistyki samochodów osobowych marki Mercedes. Terak, jak widać, przyszedł czas na pierwszą ciężarówkę. Czy oznacza to jakąś bardziej trwałą tendencję? Nie wydaje nam się, choć niczego nie można być pewnym.

Specjalna wersja Black Edition została przygotowana na bazie pojazdu Unimog U 500. Głównymi założeniami przy jej tworzeniu były możliwość pokonywania najbardziej trudnych warunków drogowych w połączeniu z eleganckim wyglądem zewnętrznym oraz wewnątrz kabiny. Wysoka pozycja kierowcy, jak w typowych ciężarówkach, zapewnia bardzo dobrą widoczność na wszystkie strony. Dzięki wspomaganiu kierownicy oraz kompaktowym rozmiarom Unimog U 500 Black Edition zapewnia własności manewrowe na zbliżonym poziomie jak w samochodach osobowych klasy średniej.

Nadwozie Unimoga U 500 zostało z jednej strony wzmocnione, tak by móc sprostać trudnym warunkom drogowym, z drugiej zaś ma bardziej elegancką sylwetkę. Również wewnątrz postawiono zdecydowanie na poprawę jakości. W tym celu do wykończenia użyto najbardziej wyszukanych materiałów, takich jak Włókna węglowe, skóra Alcantara, aluminium. W wyposażeniu Unimoga znalazły się m.in. system nawigacji Comand wzięty z S klasy, dwustrefowa klimatyzacja, najwyższej jakości sprzęt audio, sportowa kierownica.

Co ciekawe, bez zmian pozostał układ napędowy Unimoga Black Edition. Pod maską kryje się ten sam, co w standardowej wersji, 6,4-litrowy silnik o mocy 280 KM i maksymalnym momencie 1.100 Nm. Pozwoli on na rozpędzenie się do prędkości 120 km/h. Ważący 12 ton pojazd może zabrać 4,3 tony ładunku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.