mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sportowy wydech Akrapoviča sterowany smartfonem

Sportowy wydech Akrapoviča sterowany smartfonem

Słoweńska firma Akrapovič znana jest z produkcji sportowych układów wydechowych dla motocykli i samochodów. Teraz do swojego katalogu produktów dorzuca kontroler, którym można regulować głośność tej samochodowej orkiestry.

Sportowy wydech Akrapoviča sterowany smartfonem
Nowe urządzenie nosi nazwę Akrapovič Sound Kit i jej najważniejszym elementem jest działający za pomocą bluetooth przełącznik, montowany w kabinie auta lub na kierownicy motocykla. Można go jednak zdemontować i używać jako breloczka do kluczy, tym bardziej że funkcjami Sound Kitu możemy sterować za pomocą odpowiedniej aplikacji w smartfonie.

Pozwala ona wybierać jeden z dwóch trybów pracy układu wydechowego: sportowy albo cichy. W pierwszym z nich otwarte są umieszczone w nim zawory, nadające dodatkowo wzmocnionego, sportowego dźwięku. Jeśli jednak nie chcemy budzić sąsiadów ruszając na przejażdżkę o świcie, wybieramy stłumiony tryb pracy.

Jako pierwszy w świecie czterokołowych bestii system Akrapovič Sound Kit otrzyma Lamborghini Aventador, ale zaraz po nim w to rozwiązanie zostaną wyposażone Harleye-Davidsony: Touring i Dyna. A taki dźwięk daje wydech zaprojektowany dla BMW M4:
 
Tematy w artykule: układ wydechowy smartfon smartphone

Podobne wiadomości:

Skoda Phonebox - ładowanie bezprzewodowe w Octavii i Superbie

Skoda Phonebox - ładowanie bezprzewodowe w...

Technika 2016-02-26

Niezbędne aplikacje dla kierowcy

Niezbędne aplikacje dla kierowcy

Technika 2016-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.