mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sposoby na konkurencyjność

Sposoby na konkurencyjność

Zmobilizowanie prywatnego kapitału do inwestowania w badania i rozwój, nowe możliwości finansowe zarówno dla naukowców jak i przedsiębiorców, zapisane w programach operacyjnych na lata 2007-2013 oraz inwestycje zagraniczne to według Andrzeja Kaczmarka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki sposoby na zwiększanie innowacyjności polskiej gospodarki i realizację celów Strategii Lizbońskiej.

Sposoby na konkurencyjność

Wiceminister podczas drugiego dnia XVI Forum Ekonomicznego w Krynicy podkreślił, że wprowadzanych jest także wiele instrumentów finansowych na rzecz innowacji m.in.: kredyt technologiczny, fundusze podwyższonego ryzyka, start-up. Jesteśmy również na początku długiego procesu informatyzacji państwa. - "Jest to kosztowne i duże przedsięwzięcie" - dodał.

Kaczmarek w swoim wystąpieniu wyróżnił także rolę inwestycji zagranicznych w tworzeniu gospodarki innowacyjnej. - "Jesteśmy przekonani, że bezpośrednie inwestycje zagraniczne poprzez transfer nowych technologi, prowadzą do unowocześniania naszej gospodarki" - zaznaczył.

Przeczytaj także:

Konkurencyjni i gotowi na globalizację (2006-09-07)

Rozwój Polski dwa razy szybszy niż Unii (2006-03-14)

Raport: więcej B&R w Polsce (2005-09-30)

Tenneco otwiera drugie centrum R&D (2006-05-31)

Dlaczego TRW uruchomiło centrum z Częstochowie? (2006-05-24)

Rozbudowa TCK Delphi (2005-11-03)

 


 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Konkurencyjni i gotowi na globalizację

Konkurencyjni i gotowi na globalizację

Aktualności 2006-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.