mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sposoby na konkurencyjność

Sposoby na konkurencyjność

Zmobilizowanie prywatnego kapitału do inwestowania w badania i rozwój, nowe możliwości finansowe zarówno dla naukowców jak i przedsiębiorców, zapisane w programach operacyjnych na lata 2007-2013 oraz inwestycje zagraniczne to według Andrzeja Kaczmarka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki sposoby na zwiększanie innowacyjności polskiej gospodarki i realizację celów Strategii Lizbońskiej.

Sposoby na konkurencyjność

Wiceminister podczas drugiego dnia XVI Forum Ekonomicznego w Krynicy podkreślił, że wprowadzanych jest także wiele instrumentów finansowych na rzecz innowacji m.in.: kredyt technologiczny, fundusze podwyższonego ryzyka, start-up. Jesteśmy również na początku długiego procesu informatyzacji państwa. - "Jest to kosztowne i duże przedsięwzięcie" - dodał.

Kaczmarek w swoim wystąpieniu wyróżnił także rolę inwestycji zagranicznych w tworzeniu gospodarki innowacyjnej. - "Jesteśmy przekonani, że bezpośrednie inwestycje zagraniczne poprzez transfer nowych technologi, prowadzą do unowocześniania naszej gospodarki" - zaznaczył.

Przeczytaj także:

Konkurencyjni i gotowi na globalizację (2006-09-07)

Rozwój Polski dwa razy szybszy niż Unii (2006-03-14)

Raport: więcej B&R w Polsce (2005-09-30)

Tenneco otwiera drugie centrum R&D (2006-05-31)

Dlaczego TRW uruchomiło centrum z Częstochowie? (2006-05-24)

Rozbudowa TCK Delphi (2005-11-03)

 


 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Konkurencyjni i gotowi na globalizację

Konkurencyjni i gotowi na globalizację

Aktualności 2006-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.