mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sposoby na konkurencyjność

Sposoby na konkurencyjność

Zmobilizowanie prywatnego kapitału do inwestowania w badania i rozwój, nowe możliwości finansowe zarówno dla naukowców jak i przedsiębiorców, zapisane w programach operacyjnych na lata 2007-2013 oraz inwestycje zagraniczne to według Andrzeja Kaczmarka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki sposoby na zwiększanie innowacyjności polskiej gospodarki i realizację celów Strategii Lizbońskiej.

Sposoby na konkurencyjność

Wiceminister podczas drugiego dnia XVI Forum Ekonomicznego w Krynicy podkreślił, że wprowadzanych jest także wiele instrumentów finansowych na rzecz innowacji m.in.: kredyt technologiczny, fundusze podwyższonego ryzyka, start-up. Jesteśmy również na początku długiego procesu informatyzacji państwa. - "Jest to kosztowne i duże przedsięwzięcie" - dodał.

Kaczmarek w swoim wystąpieniu wyróżnił także rolę inwestycji zagranicznych w tworzeniu gospodarki innowacyjnej. - "Jesteśmy przekonani, że bezpośrednie inwestycje zagraniczne poprzez transfer nowych technologi, prowadzą do unowocześniania naszej gospodarki" - zaznaczył.

Przeczytaj także:

Konkurencyjni i gotowi na globalizację (2006-09-07)

Rozwój Polski dwa razy szybszy niż Unii (2006-03-14)

Raport: więcej B&R w Polsce (2005-09-30)

Tenneco otwiera drugie centrum R&D (2006-05-31)

Dlaczego TRW uruchomiło centrum z Częstochowie? (2006-05-24)

Rozbudowa TCK Delphi (2005-11-03)

 


 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Konkurencyjni i gotowi na globalizację

Konkurencyjni i gotowi na globalizację

Aktualności 2006-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.