mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Spotkanie członków PIM - sektor poddostawczy

Spotkanie członków PIM - sektor poddostawczy

Polska Izba Motoryzacji już po raz kolejny organizuje spotkanie członków Izby i firm "zaprzyjaźnionych", związanych z sektorem poddostawców dla motoryzacji. Drugie w tym roku spotkanie odbędzie się w dniach 28-29 września w Legnicy i Jaworze.

Spotkanie członków PIM - sektor poddostawczy

Przypomnijmy, że pierwsza tegoroczna edycja odbyła się na początku czerwca w Baranowie Sandomierskim. Uczestnicy wzięli udział w prelekcjach poświęconych aktualnej sytuacji w  branży oraz zwiedzili m.in. zakłady Kirchhoff Polska w Mielcu oraz Pilkington Automotive Poland w Sandomierzu.

Zobacz galerię zdjęć: PIM - sptkanie dywizji poddostawców w Baranowie Sandomierskim

Druga edycja, podobnie jak poprzednie, będzie wyjątkową okazją do nawiązania kontaktów biznesowych oraz otwiera możliwości wzajemnej współpracy w nadchodzącym roku 2006. Dlatego też, w nawiązaniu do czerwcowych ustaleń zostanie powołana, wzorem innych europejskich organizacji, "dywizja" firm związanych z sektorem poddostawczym w PIM. Ponadto spotkanie umożliwi wymianę doświadczeń i opinii o kondycji przemysłu poddostawczego oraz problemów jakie przed nim stoją. Równolegle odbędą się wizyty u zaprzyjaźnionych firm. Uczestnicy będą mogli zwiedzić zakłady:

- Faurecia w Legnicy produkujący elementy izolacyjne i wyciszające do wyposażenia wnętrz samochodów,
- Wezi-tec w Legnicy zajmujący się wytwarzaniem podzespołów z tworzyw sztucznych,
- Kuźnia w Jaworze wytwarzający odkuwki na potrzeby motoryzacji.

Tradycyjnie już, w godzinach wieczornych przewidziana jest biesiada w Gospodzie Spiż w Legnicy, gdzie w miłej atmosferze uczestnicy będą mogli podzielić się wrażeniami.

Spotkania wyjazdowe i konferencje organizowane przez PIM cieszą się rosnącym zainteresowaniem stale rozwijającego się sektora producentów komponentów dla motoryzacji jak też firm świadczących na ich rzecz usługi. W ostatnim czasie (5-7 lipca) PIM zorganizował m.in. misję poddostawców z Polski do koncernu PSA Peugeot Citroen (Poissy pod Paryżem), w której wzięli udział przedstawiciele 40 firm. W planach są kolejne wyjazdy m.in. do Czech.

Zobacz galerię zdjęć: Polscy poddostawcy w PSA Peugeot Citroen - Polish Supplier's Day

Ponadto w maju 2006 r. Izba zorganizuje II edycję konferencji AutoEvent, dedykowaną sektorowi producentów samochodów i komponentów.

Zainteresowanych spotkaniem prosimy o kontakt z biurem PIM (tel. 22 646-08-18, sekretariat@pim.org.pl)

 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

PIM - spotkanie dywizji poddostawców

PIM - spotkanie dywizji poddostawców

Aktualności 2005-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.