mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Spotkanie jubileuszowe w Scania Production Słupsk

Spotkanie jubileuszowe w Scania Production Słupsk

Fabryka Scania Production Słupsk upamiętniła 100-lecie powstania szwedzkiego koncernu. Z okazji jubileuszu kierownictwo firmy postanowiło pokazać fabrykę rodzinom swoich pracowników. Był też rodzinny piknik.

Spotkanie jubileuszowe w Scania Production Słupsk
Obchody stulecia firmy Scania rozpoczęły się 27 maja uhonorowaniem pracowników z najdłuższym stażem pracy w Scania Production Słupsk i jej poprzedniczce, spółce Scania-Kapena. Podczas uroczystości zaprezentowano najnowszy turystyczny autobus Scania Touring – produkowany w kooperacji z chińską firmą Higer. Pojazd ten będzie oficjalnym autobusem polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, która rozpoczyna się 1 lipca br.

Dzień później przygotowano atrakcje dla wszystkich pracowników i ich rodzin. W sobotę, 30 maja, bramy i hale zakładu były otwarte dla zwiedzających rodzin. Była to niebywała okazja do obejrzenia miejsca, gdzie powstają autobusy, które zna cały świat.
Największym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyła się hala główna, w której od jesieni zeszłego roku działa nowa linia produkcyjna. Linia produkcyjna ma łącznie ponad 400 metrów długości. Jednocześnie może być na niej montowanych 26 autobusów.
Natomiast po południu pracownicy wraz z rodzinami spotkali się na zakładowym pikniku. Był czas na rekreację i zabawy.

Scania jest jednym z najważniejszych inwestorów i pracodawców w regionie słupskim. Firma jest obecna w Słupsku od 1992 roku. Wtedy to podpisano umowę joint-venture z Kapeną S.A. Powstała spółka Scania-Kapena S.A i w maju 1993 r. ruszyła produkcja ciągników siodłowych. Rok później rozpoczęto montaż autobusów. Od 2002 r. fabryka produkuje wyłącznie autobusy. W tym samym roku Scania wykupiła wszystkie udziały w spółce Scania-Kapena i zmieniła nazwę na Scania Production Słupsk.
Obecnie w fabryce Scania Production Słupsk pracuje ponad 735 osób. Zakład produkuje dwa podstawowe typy autobusów: miejskie OmniCity (12- i 18-metrowe, także dwupokładowe) oraz międzymiastowe OmniLink (12-, 15- i 18-metrowe).

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.