mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Spotkanie rządu z branżą motoryzacyjną

Spotkanie rządu z branżą motoryzacyjną

Wicepremier Janusz Piechociński podkreślił, że - Branża motoryzacyjna to jeden z kluczowych sektorów polskiej gospodarki. To także wiele miejsc pracy, które będziemy starali się zachować. Mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy dobre rozwiązania na trudne czasy – podkreślił wicepremier, minister gospodarki, Janusz Piechocoński.

Spotkanie rządu z branżą motoryzacyjną
Wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina przedstawił propozycje rządu dotyczące uelastycznienia kodeksu pracy. Zaznaczył, że uruchomiono już proces legislacyjny. – Rozwiązania dotyczą 12-miesięcznego czasu rozliczania i ruchomego czasu pracy – wyjaśnił. Poinformował także, że przyszłym roku realizowane będą rozwiązania w ramach przepisów dot. aktywizacji bezrobocia i podtrzymania zatrudnienia.

Z kolei przedstawiciele branży wskazywali, że dobre praktyki (z dużym sukcesem w tym zakresie) obecne są już na niemieckim rynku. Ich zdaniem w polskich realiach konieczne byłoby również przedłużenie rządowego pakietu antykryzysowego na kolejne dwa lata.

Jednym z istotnych elementów dyskusji był temat korzyści związanych z funkcjonowaniem specjalnych stref ekonomicznych. Przedstawiciele sektora postulowali przedłużenie funkcjonowania SSE, co ułatwiłoby podejmowanie decyzji inwestycyjnych, szczególnie w trudnych dla gospodarki czasach. Kierownictwo MG zapewniło, że resort przygotowuje taki projekt. Potrzebna jest jednak zgoda ministra finansów w tej sprawie.

Uczestnicy spotkania zgłaszali też konieczność zwiększenia dynamiki działań Międzyresortowego Zespołu ds. Wzrostu Konkurencyjności Przemysłu Motoryzacyjnego, przede wszystkim w ramach propozycji związanych z akcyzą i podatkiem ekologicznym. Sugerowali ponadto udział przedstawicieli przemysłu i rynku motoryzacyjnego w obradach Zespołu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross