mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprawdzali Irlandię i wygrali

Sprawdzali Irlandię i wygrali

Sebastien Loeb i Daniel Elena zwyciężyli w niedzielę w Rajdzie Donegal, piątej rundzie rajdowych samochodowych mistrzostw Irlandii, rozegranej w okolicach Letterkenny. Zgłoszenie przez Citroen Sport trzykrotnych mistrzów świata do startu w Donegal na C4 WRC stanowi element przygotowań zespołu do Rajdu Irlandii.

Sprawdzali Irlandię i wygrali

Pomimo, że zaczyna się kalendarzowe lato, Rajd Donegal przywitał zawodników iście zimową aurą. Gdy załogi kończyły swoje dwa przejazdy zapoznawcze trasy i w czwartek około południa wyjeżdżały na odcinek testowy, termometr pokazywał ledwie 9°C, a w całej okolicy z przerwami padał deszcz.

Pierwszy etap rajdu składał się z sześciu odcinków specjalnych, poprowadzonych wyjątkowo wąskimi, pełnymi wzniesień i szybkimi drogami. Miejscowi kierowcy korzystali ze znajomości terenu i przyzwyczajeni byli do deszczowej aury, natomiast Loeb i Elena powoli i stopniowo poznawali specyfikę tych tras. Efekty tej systematycznej pracy stały się widoczne następnego dnia: w sobotę po trzech pierwszych odcinkach specjalnych Loeb wysunął się na czoło klasyfikacji rajdu, by pozostać liderem aż do mety w niedzielę. Wracając do parc ferme po zakończeniu tego etapu, miał już 40 sekund przewagi nad najbliższym z rywali, a zanim dobiegł końca etap następny, rozgrywany juŜ na suchych nawierzchniach, zwiększył tę różnicę do ponad dwóch minut.

„To było dla nas doskonałe ćwiczenie” – komentował Sebastien - „Jestem zadowolony z przebiegu całego weekendu i wyników naszej pracy, włożonej w przygotowania do Rajdu Irlandii. Teraz mamy dokładne pojęcie o tym, w jakim terenie wystartujemy w listopadzie i jaką taktykę trzeba przyjąć w zakresie ustawiania parametrów samochodów. Cieszę się też, że osobiście poznałem tutejsze oesy – szybkie, wąskie drogi w pagórkowatym terenie, o nawierzchniach tak różnych od asfaltów, po jakich jeździłem do tej pory. Poziom konkurencji dostarczał nam dobrych punktów odniesienia i sprawiał, że nasza praca była tym bardziej interesująca.”

Klasyfikacja generalna Rajdu Donegal:
1. S. Loeb/D. Elena (Citroen C4) 2 h 48 min 38,3 s
2. M. Higgins/R. Kennedy (Subaru Impreza S11) + 2 min 07 s
3. E. Donnelly/P. Kiely (Subaru Impreza WRC) + 5 min 44,9 s
4. P. Harris/E. O’Donnell (Toyota Corolla WRC + 10 min 36,1 s
5. P. Elliott/P. Goodman (Subaru S11) + 12 min 55,6 s
6. S. Leonard/G. Mc Veigh (Mitsubishi Evo 9) + 16 min 21, 9 s
...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.