mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprężyny z Siedlec

Sprężyny z Siedlec

PSI Spółdzielczy Producent Sprężyn to firma z polskim kapitałem, która działa na rynku krajowym od 1950 roku a od roku 1973 eksportuje swoje wyroby do Europy. Głównym odbiorcą wyrobów z siedleckiego zakładu jest branża motoryzacyjna, do której trafia 54% produkcji.

Sprężyny z Siedlec

Firma PSI Spółdzielczy Producent Sprężyn planuje ekspansję na rynki Unii Europejskiej w przyszłych latach. Wszystko dzięki rosnącej liczbie zamówień, które napływają nie tylko z rynku krajowego (ponad 50% sprzedaży) ale także od naszych unijnych sąsiadów i z krajów Europy Wschodniej. W ubiegłym roku firma sprzedała swoje wyroby za ponad 10 mln euro. Coraz większa liczba zamówień przekłada się na inwestycje siedleckiego producenta, stąd zrodziła się w 2004 roku konieczność powiększenia obecnego zakładu i budowy nowej hali magazynowej o powierzchni 2 tys. m2. PSI SPS przewiduje dalsze zwiększenie swojej rocznej produkcji o 10%.

Firma specjalizuje się w produkcji: sprężyn technicznych wszystkich typów (naciągowe, naciskowe, skrętne, pierścienie sprężyste i inne), sprężyny faliste, ramy siedzeń samochodowych, elementy wzmocnień tapicerki samochodowej, elementy gięte z drutu i kosze zgrzewane. Głównymi odbiorcami z branży motoryzacyjnej są: TRW Automotive, Gestind Poland, Faurecia, Lear Corporation, Fiat.

W celu umocnienia swojej pozycji na rynku, firma realizuje program inwestycyjny. Rokrocznie modernizowany jest park maszynowy. W 2005 roku na zakup maszyn wydano ponad 1 mln EUR. Również w bieżącym roku planowane są kolejne inwestycje na podobnym  poziomie. "Zmieniające się otoczenie wymusza ciągłe wprowadzanie nowych, wydajnych i energooszczędnych technologii, chcąc współpracować z najlepszymi dążymy do unowocześniania naszego parku maszynowego i zaplecza badawczego. W bieżącym roku planujemy zakup dwóch nowoczesnych automatów sterowanych numerycznie na wydział sprężyn technicznych co pozwoli nam na zwiększenie produkcji w tym zakresie" - dodają przedstawiciele firmy.

"Celem naszym jest dążenie do ustalenia jak najwyższych standardów naszej produkcji w zakresie jakości i technologii. Podstawą do osiągnięcia tego celu jest system zapewniania jakości zgodny z normą ISO 9001, ISO TS 169492 oraz ISO 14001" - informuje firma.

Firma jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. uzyskany w 2004 roku tytuł "Przedsiębiorstwo Fair Play" oraz wyróżnienie Busines Centre Club za utrzymanie wiodącej pozycji producenta sprężyn.
 

Przeczytaj także:

Lear przenosi produkcję do Polski (2005-06-14)

Zamiast mleczarni motoryzacja (2006-02-13)

Szklany biznes Jaana (2005-12-29)

 


Podobne wiadomości:

Zamiast mleczarni motoryzacja

Zamiast mleczarni motoryzacja

Aktualności 2006-02-13

Szklany biznes Jaana

Szklany biznes Jaana

Aktualności 2005-12-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.