mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprężyny z Siedlec

Sprężyny z Siedlec

PSI Spółdzielczy Producent Sprężyn to firma z polskim kapitałem, która działa na rynku krajowym od 1950 roku a od roku 1973 eksportuje swoje wyroby do Europy. Głównym odbiorcą wyrobów z siedleckiego zakładu jest branża motoryzacyjna, do której trafia 54% produkcji.

Sprężyny z Siedlec

Firma PSI Spółdzielczy Producent Sprężyn planuje ekspansję na rynki Unii Europejskiej w przyszłych latach. Wszystko dzięki rosnącej liczbie zamówień, które napływają nie tylko z rynku krajowego (ponad 50% sprzedaży) ale także od naszych unijnych sąsiadów i z krajów Europy Wschodniej. W ubiegłym roku firma sprzedała swoje wyroby za ponad 10 mln euro. Coraz większa liczba zamówień przekłada się na inwestycje siedleckiego producenta, stąd zrodziła się w 2004 roku konieczność powiększenia obecnego zakładu i budowy nowej hali magazynowej o powierzchni 2 tys. m2. PSI SPS przewiduje dalsze zwiększenie swojej rocznej produkcji o 10%.

Firma specjalizuje się w produkcji: sprężyn technicznych wszystkich typów (naciągowe, naciskowe, skrętne, pierścienie sprężyste i inne), sprężyny faliste, ramy siedzeń samochodowych, elementy wzmocnień tapicerki samochodowej, elementy gięte z drutu i kosze zgrzewane. Głównymi odbiorcami z branży motoryzacyjnej są: TRW Automotive, Gestind Poland, Faurecia, Lear Corporation, Fiat.

W celu umocnienia swojej pozycji na rynku, firma realizuje program inwestycyjny. Rokrocznie modernizowany jest park maszynowy. W 2005 roku na zakup maszyn wydano ponad 1 mln EUR. Również w bieżącym roku planowane są kolejne inwestycje na podobnym  poziomie. "Zmieniające się otoczenie wymusza ciągłe wprowadzanie nowych, wydajnych i energooszczędnych technologii, chcąc współpracować z najlepszymi dążymy do unowocześniania naszego parku maszynowego i zaplecza badawczego. W bieżącym roku planujemy zakup dwóch nowoczesnych automatów sterowanych numerycznie na wydział sprężyn technicznych co pozwoli nam na zwiększenie produkcji w tym zakresie" - dodają przedstawiciele firmy.

"Celem naszym jest dążenie do ustalenia jak najwyższych standardów naszej produkcji w zakresie jakości i technologii. Podstawą do osiągnięcia tego celu jest system zapewniania jakości zgodny z normą ISO 9001, ISO TS 169492 oraz ISO 14001" - informuje firma.

Firma jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. uzyskany w 2004 roku tytuł "Przedsiębiorstwo Fair Play" oraz wyróżnienie Busines Centre Club za utrzymanie wiodącej pozycji producenta sprężyn.
 

Przeczytaj także:

Lear przenosi produkcję do Polski (2005-06-14)

Zamiast mleczarni motoryzacja (2006-02-13)

Szklany biznes Jaana (2005-12-29)

 


Podobne wiadomości:

Zamiast mleczarni motoryzacja

Zamiast mleczarni motoryzacja

Aktualności 2006-02-13

Szklany biznes Jaana

Szklany biznes Jaana

Aktualności 2005-12-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech