mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprinter obronił pozycję Mercedesa

Sprinter obronił pozycję Mercedesa

Mercedes-Benz umocnił pozycję w segmencie średnich i ciężkich aut dostawczych. Zawdzięcza to przede wsazystkim dobrym wynikom sprzedaży modelu Sprinter. Na zmniejszonym o jedną czwartą rynku, wynoszącym zaledwie 26 277 aut, Mercedes zwiększył swoje udziały rynkowe o 1,1% i znalazł się na drugim stopniu podium.

Sprinter obronił pozycję Mercedesa

- Rok 2009 był już rokiem normalnej walki o klientów i ich zamówienia - normalnej w porównaniu z rokiem 2008, kiedy to głównie od fabryk zależało czy uda się zrealizować zamówienia - podkreśla Krzysztof Mużdżak, dyrektor sprzedaży i marketingu samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

- Jednakże ten rok był wyjątkowo trudny ze względu na wysoki poziom niepewności klientów i na realizację przez konkurentów największego od 10 lat zamówienia Policji, z którego Mercedes został wykluczony - dodaje.

Mercedes-Benz sprzedał w sumie 4 089 pojazdów, z czego 2 845 to Sprintery.

W 2009 r. swoją premierę miał Mercedes-Benz Sprinter Euro 5. Dzięki nowym silnikom OM 651 o trzech klasach mocy oraz nowej przekładni EcoGear zużywa do 1 l/100 km mniej paliwa. Dodatkowo wyposażony został w nowe elementy, m.in. adaptacyjne światła stop, które pojawiły się również w Vito/Viano, czy system ESP z funkcją stabilizacji przyczepy. Na polskim rynku pojawił się również w ofercie Mercedes-Benz Sprinter NGT - dwupaliwowy pojazd o dużym zasięgu.

W zakresie usług okołoproduktowych w ramach oferty CharterWay uruchomiony został program wynajmu krótko- i długoterminowego aut dostawczych Mercedes-Benz.

- W nowym roku oczekujemy lekkiego wzrostu rynku aut dostawczych i mamy ambicję utrzymać na tym lekko rosnącym rynku nasze udziały. W ub. roku osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki poziomu satysfakcji klientów - efekt wytężonej pracy ostatnich kilku lat - podkreśla Paweł Góras, dyrektor sprzedaży samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter
Cena podstawowa już od: 103 443 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Aktualności 2017-10-03

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross