mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprinter obronił pozycję Mercedesa

Sprinter obronił pozycję Mercedesa

Mercedes-Benz umocnił pozycję w segmencie średnich i ciężkich aut dostawczych. Zawdzięcza to przede wsazystkim dobrym wynikom sprzedaży modelu Sprinter. Na zmniejszonym o jedną czwartą rynku, wynoszącym zaledwie 26 277 aut, Mercedes zwiększył swoje udziały rynkowe o 1,1% i znalazł się na drugim stopniu podium.

Sprinter obronił pozycję Mercedesa

- Rok 2009 był już rokiem normalnej walki o klientów i ich zamówienia - normalnej w porównaniu z rokiem 2008, kiedy to głównie od fabryk zależało czy uda się zrealizować zamówienia - podkreśla Krzysztof Mużdżak, dyrektor sprzedaży i marketingu samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

- Jednakże ten rok był wyjątkowo trudny ze względu na wysoki poziom niepewności klientów i na realizację przez konkurentów największego od 10 lat zamówienia Policji, z którego Mercedes został wykluczony - dodaje.

Mercedes-Benz sprzedał w sumie 4 089 pojazdów, z czego 2 845 to Sprintery.

W 2009 r. swoją premierę miał Mercedes-Benz Sprinter Euro 5. Dzięki nowym silnikom OM 651 o trzech klasach mocy oraz nowej przekładni EcoGear zużywa do 1 l/100 km mniej paliwa. Dodatkowo wyposażony został w nowe elementy, m.in. adaptacyjne światła stop, które pojawiły się również w Vito/Viano, czy system ESP z funkcją stabilizacji przyczepy. Na polskim rynku pojawił się również w ofercie Mercedes-Benz Sprinter NGT - dwupaliwowy pojazd o dużym zasięgu.

W zakresie usług okołoproduktowych w ramach oferty CharterWay uruchomiony został program wynajmu krótko- i długoterminowego aut dostawczych Mercedes-Benz.

- W nowym roku oczekujemy lekkiego wzrostu rynku aut dostawczych i mamy ambicję utrzymać na tym lekko rosnącym rynku nasze udziały. W ub. roku osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki poziomu satysfakcji klientów - efekt wytężonej pracy ostatnich kilku lat - podkreśla Paweł Góras, dyrektor sprzedaży samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter
Cena podstawowa już od: 103 443 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

13 marek na plusie w 2009 r.

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.