mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprinter z ECO-Start

Sprinter z ECO-Start

Silnik, który nie pracuje, nie potrzebuje paliwa. To banalne stwierdzenie pomaga Sprinterowi z najnowszym systemem ECO-Start oszczędzać paliwo i w ten sposób zmniejszać zanieczyszczenie środowiska.

Sprinter z ECO-Start
Jeśli samochód pozostaje bez ruchu z silnikiem na biegu jałowym przez dłużej niż trzy sekundy, silnik automatycznie wyłącza się. Gdy tylko kierowca wciśnie z powrotem pedał sprzęgła, silnik ponownie zaczyna działać. Potencjał oszczędzania paliwa jest znaczący: w niektórych przypadkach, w zależności od natężenia ruchu drogowego oraz sposobu jazdy, kierowcy mogą ograniczyć zużycie paliwa nawet o 20%. Średnio oszczędność waha się między 5 a 8%. System najlepiej sprawdza się w warunkach miejskich, gdzie konieczne jest częste zatrzymywanie się w korkach, bądź na światłach.

Bezpieczeństwo jest zapewnione przez zaawansowaną technologię. Jeśli samochód zaczyna poruszać się (np. zaczyna się staczać) silnik również rozpoczyna swoją pracę, zapewniając włączenie systemu wspomagania kierownicy oraz hamulców. W innych przypadkach silnik nie rozpocznie pracy, dopóki pedał sprzęgła nie będzie całkowicie wciśnięty. Jeśli poziom mocy akumulatora jest niski, bądź próba startu silnika była nieudana, ECO-Start automatycznie wyłącza się. Dodatkowo, systemy bezpieczeństwa sprawdzają czy pokrywa silnika jest zamknięta, aby nikt nie został zaskoczony, gdy silnik nagle rozpocznie pracę. Kierowca może również własnoręcznie wyłączyć system poprzez naciśnięcie przycisku kontrolnego.

Aby uniknąć startów przy zbyt zimnym lub przegrzanym silniku, system działa tylko w temperaturze pomiędzy 40°C a 100°C. Komfort jazdy kierowcy jest również brany pod uwagę: kiedy temperatura na zewnątrz osiąga poziom poniżej zera, silnik nie wyłącza się.

ECO-Start jest już dostępny na całym świecie, również w Polsce, dla wszystkich modeli Mercedes-Benz Sprinter z silnikami Diesla i manualną skrzynią biegów. W Polsce ten system kosztuje 672 zł.

Dowiedz się więcej o modelu Mercedes Sprinter

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Sprinter
Mercedes Sprinter
Cena podstawowa już od: 103 443 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

3:0 dla mnie

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes CL 600 - ponad pięć metrów samochodu mechanicznych, w zasadzie tylko dla dwojga.

Komentuj:

~om 2007-09-27

czy nie ma to negatywnego wpływu na szybsze zużycie silnika i jego poszczególnych elementów? Wiadomo przecież, że największa ilość awarii występuje podczas rozruchu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes-Benz Vans szykuje ważną premierę. Już niebawem poznamy kolejną generację Sprintera, ale zanim to nastąpi, producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kabiny i zapowiedział nowe rozwiązania transportowe.