mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedają nowe auta jak ciepłe bułeczki

Sprzedają nowe auta jak ciepłe bułeczki

Choć rynek aut nowych w naszym kraju odnotował lekki spadek, to nie wszyscy mają powody do niezadowolenia. Grupa PGD, jedna z największych grup dealerskich w naszym kraju, zakończyła pierwsze półrocze z bardzo dobrym wynikiem.

Sprzedają nowe auta jak ciepłe bułeczki
6077 sprzedanych samochodów w pierwszym półroczu 2013 roku we wszystkich salonach Grupy PGD to aż o 13,8% więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku. W czerwcu 2013 liczba zamówień w porównaniu z majem wzrosła o 11,2%, a w porównaniu z czerwcem 2012 roku aż o 26,8%.

Do wzrostów w ujęciu półrocznym w największym stopniu przyczynili się klienci indywidualni, gdyż właśnie w tym segmencie rynku Grupa PGD zanotowała wzrost zamówień o 17%, podczas gdy w sprzedaży flotowej wzrost wyniósł 10,5%. W segmencie sprzedaży detalicznej największe wzrosty uzyskały Ford – o 46,6%, Mitsubishi – o 27,8% oraz Hyundai – o 23,7%.

Dzięki kontraktom flotowym, największą całościowo dynamikę zanotowały salony Suzuki Japan Motors, które sprzedały o ponad 75% aut więcej niż przed rokiem.
 
- Poza wzrostem sprzedaży, innym ważnym powodem naszego zadowolenia jest fakt skutecznego docierania przez nas z ofertą do klientów indywidualnych i małego biznesu, szczególnie w sytuacji, gdy niektóre z reprezentowanych przez nas marek notują nienajlepsze wyniki sprzedaży − komentuje prezes Grupy PGD Grzegorz Hankus. Nie kryje on jednocześnie, że największy potencjał do dalszego stabilnego wzrostu widzi właśnie w strukturze portfela z rosnącym udziałem klientów indywidualnych.

- Przed nami druga połowa roku, z okresem wakacyjnym, który często nie jest najlepszym czasem dla sprzedaży. Teraz jednak duże nadzieje wiążemy z nowościami wprowadzanymi przez marki z naszego portfela. Liczymy, że nowe modele − Suzuki SX4, Nissan Micra, Note i Leaf zostaną dobrze przyjęte przez klientów, co w IV kwartale ożywi sprzedaż − zastrzega Grzegorz Hankus. Grupa PGD, będąca też importerem Infiniti, duże nadzieje wiąże także z nowym modelem tej marki − Q50, który m.in. dzięki nowemu, niedużemu silnikowi diesla, ma znacząco ożywić sprzedaż w tej marce. Jak zatem widać, powodów do optymizmu mamy wiele – konkluduje prezes Grupy PGD.


Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.