mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedają więcej hybryd niż diesli

Sprzedają więcej hybryd niż diesli

Hybrydowe Toyoty sprzedają się coraz lepiej. W dwóch pierwszych miesiącach bieżącego roku Aurisy z napędem hybrydowym stanowią już 25 proc. sprzedaży tego modelu, w przypadku klientów flotowych przekraczając sprzedaż wersji z dieslem pod maską.

Sprzedają więcej hybryd niż diesli
Toyota jest jedyną firmą na rynku, która konsekwentnie realizuje strategię hybrydową. Zarówno w całej Europie, jak i na polskim rynku, po napęd hybrydowy sięgają nowe grupy klientów. Japońska marka ma już w swojej ofercie modele z napędem hybrydowym w dwóch najważniejszych segmentach rynkowych (Yaris i Auris), wciąż też dobrze się sprzedaje Prius.

W styczniu, lutym i w pierwszej połowie marca hybrydowe modele Toyoty były wybierane zarówno przez klientów indywidualnych, małe i średnie firmy, jak i duże floty. Od początku roku olbrzymim powodzeniem w Polsce cieszy się przede wszystkim hybrydowa wersja kompaktowego modelu Auris. W całym 2014 roku co piąty sprzedany w naszym kraju Auris był hybrydą. Po dwóch miesiącach br. udział wersji hybrydowej Aurisa wzrósł do 25% - już co czwarty samochód wykorzystuje napęd hybrydowy.

Analiza rejestracji nowych samochodów przez firmy pokazuje, że napęd hybrydowy jest obecnie wybierany w Aurisie częściej niż diesel. W styczniu i lutym br. firmy zarejestrowały 298 Aurisów Hybrid i 287 Aurisów z silnikami diesla.

Również klienci indywidualni coraz częściej przekonują się do napędu hybrydowego. W marcu Aurisy Hybrid cieszą się rekordowym powodzeniem, wyprzedzając w zamówieniach indywidualnych zarówno wersje benzynowe, jak i diesla. Marzec może być więc pierwszym miesiącem w historii Toyoty w Polsce, w którym napęd hybrydowy okaże się najczęściej wybieraną wersją w modelu Auris.

Łącznie w bieżącym roku Toyota zebrała już niemal 1000 zamówień na samochody z napędem hybrydowym.

- Lawinowo rosnąca popularność samochodów hybrydowych nas nie zaskakuje, za to bardzo cieszy – mówi Robert Mularczyk z Toyota Motor Poland. - Hybryda nie ma sobie równych pod względem niskich kosztów eksploatacji, jest rekordowo oszczędna, a do tego wyróżnia się nadzwyczajną płynnością jazdy i pełnym relaksem za kierownicą. Naszym celem jest przekonać Polaków, by docenili te zalety w równym stopniu co mieszkańcy krajów Europy Zachodniej, gdzie udział wersji hybrydowej w sprzedaży Aurisa przekracza już 50%.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Auris
Toyota Auris
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów.