mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedaż Nissan Poland w I półroczu 2003 roku

Sprzedaż Nissan Poland w I półroczu 2003 roku

W pierwszym półroczu 2003 roku Nissan sprzedał w Polsce łącznie 4 451 samochodów.

W pierwszym półroczu 2003 roku Nissan sprzedał w Polsce łącznie 4 451 samochodów, co stanowi wzrost o 19,55 % w porównaniu do tego samego okresu roku 2002. Liderem pod względem sprzedaży był bez wątpienia Nissan Almera (2 306 sprzedanych samochodów, co stanowi wzrost o 2,49 % w porównaniu z tym samym okresem roku 2002). Tylko w czerwcu sprzedano w Polsce aż 645 sztuk tego modelu, co daje 5 miejsce w segmencie. Po 6 miesiącach tego roku model ten zajmuje 7 miejsce w segmencie C z udziałem 5,1%. Dzięki tak dobremu wynikowi zajęliśmy 2 miejsce w Europie pod względem sprzedaży Almery sedan i 4 w ogólnej sprzedaży tego modelu.

Spośród bogatej oferty Nissana, Almera cieszyła się największym zainteresowaniem klientów w każdym z miesięcy I półrocza 2003 roku, poza lutym. W tym miesiącu miał miejsce debiut na rynku polskim nowego Nissana Micry, który w ilości sprzedanych egzemplarzy przewyższył model Almera. Światowy sukces nowej Micry spowodował jednak, że możliwości sprzedaży tego modelu ograniczone są mocami produkcyjnymi Nissana.

W pierwszym półroczu 2003 roku wzrosła sprzedaż wszystkich modeli terenowych Nissana. Duży sukces odniósł Nissan X-TRAIL, który odnotował ponad dwukrotny wzrost sprzedaży – z 49 egzemplarzy w pierwszej połowie 2002 roku, na 106 sprzedanych sztuk w roku 2003.

Plany Nissana co do drugiego półrocza 2003 roku zakładają wprowadzenie do sprzedaży Nissana Primery z silnikiem Diesla o pojemności 1.9 litra. Działanie to jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony klientów i stanowi uzupełnienie oferty Nissana w segmencie D. Z uwagi na fakt, że około 50 % samochodów sprzedawanych w tym segmencie stanowią modele z silnikiem Diesla spodziewamy się, że Nissan Primera 1.9 dCi będzie modelem, który spotka się z zainteresowaniem klientów a także w znacznym stopniu wzmocni sprzedaż Nissana w drugiej połowie 2003 roku.

Ponadto, ze względu na niesłabnącą popularność Micry, Nissan Poland prowadzić będzie działania zmierzające do poprawy dostępności tego modelu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.