mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedaż Volvo spadła

Sprzedaż Volvo spadła

W kwietniu dostawy samochodów ciężarowych marki Volvo osiągnęły poziom 8 448 sztuk pojazdów, co oznacza spadek o 11% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Sprzedaż Volvo spadła
Wielkość dostaw w Europie Zachodniej uległa obniżeniu o 23%, podczas gdy w Europie Wschodniej dostawy utrzymały się na stabilnym poziomie.
Dostawy w Ameryce Północnej osiągnęły poziom 2 431 sztuk dostarczonych pojazdów, co oznacza wzrost o 26% w stosunku do wyniku w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zasadniczy popyt w branży utrzymuje się na dobrym pozomie, co wynika, w znacznej części, z potrzeby wymiany starzejącej się floty pojazdów ciężarowych w regionie. Ekonomika paliwowa i osiągi pojazdów wyposażonych w firmowe jednostki napędowe Volvo oraz  popularną skrzynię biegów I-Shift nadal zdobywają wielu klientów.
Kwietniowe dostawy w Ameryce Południowej uległy obniżeniu o 38%, do poziomu 1 209 sztuk (1 938 szt. w kwietniu 2011). Przejście od normy Euro III do Euro V oraz duże zapasy pojazdów Euro III u konkurencji nadal wywierały negatywny wpływ na popyt. Klienci oczekiwali również na ogłoszony ostatnio przez brazylijski rząd pakiet zachęt finansowych.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Disla24_pl 2017-02-09

Akurat za samochody marki Volvo nie przepłacamy i dlatego tez ich sprzedaż wzrasta a nie spada, oferują bardzo dobry stosunek jakości do ceny, czego np: nie można powiedzieć o grupie aut koncernu VW. www.Disla24.pl

jowitka 2016-09-13

A co proponujecie zrobić ze starym i już niechcianym samochodem? Czy warto go sprzedać za pośrednictwem takiego portalu- http://www.autoskup-zachodniopomorskie.pl/ Czy jest to lepsza opcja niż portale społecznościowe, z których odzew i tak jest mierny?

~Jules 2012-05-19

w segmencie premium Volvo jest liderem już od ok. 1,5 - 2 lat i zawdzięcza to nie tylko dobrej ofercie produktowej ale również akcjom promocyjnym takim jak np. rabaty dla wybranych grup zawodowych czy zniżki na serwis

marko1 2012-05-19

@kosmoss^ tylko w segmencie, premium i to na razie w pierwszym kwartale a pozostałe w tyle. No cóż "białego kruka próżno człowiek szuka", ale jak to mówią "cel uświęca środki".

kosmoss 2012-05-17

A osobówki ciągle bardzo dobrą sprzedaż notują (fakt , że wiele akcji wspomagających się do tego przysłużyło , chociażby specjalna oferta dla określonych grup zawodowych).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris znów wśród najlepszych
Solaris znów wśród najlepszych
Po raz kolejny polski producent autobusów spod poznańskiego Bolechowa jest wśród najlepszych. Firma Solaris to jedyny producent autobusów, który podpisał Europejską Deklarację na rzecz wdrożenia „czystych autobusów”.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech