mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedaż Volvo spadła

Sprzedaż Volvo spadła

W kwietniu dostawy samochodów ciężarowych marki Volvo osiągnęły poziom 8 448 sztuk pojazdów, co oznacza spadek o 11% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Sprzedaż Volvo spadła
Wielkość dostaw w Europie Zachodniej uległa obniżeniu o 23%, podczas gdy w Europie Wschodniej dostawy utrzymały się na stabilnym poziomie.
Dostawy w Ameryce Północnej osiągnęły poziom 2 431 sztuk dostarczonych pojazdów, co oznacza wzrost o 26% w stosunku do wyniku w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zasadniczy popyt w branży utrzymuje się na dobrym pozomie, co wynika, w znacznej części, z potrzeby wymiany starzejącej się floty pojazdów ciężarowych w regionie. Ekonomika paliwowa i osiągi pojazdów wyposażonych w firmowe jednostki napędowe Volvo oraz  popularną skrzynię biegów I-Shift nadal zdobywają wielu klientów.
Kwietniowe dostawy w Ameryce Południowej uległy obniżeniu o 38%, do poziomu 1 209 sztuk (1 938 szt. w kwietniu 2011). Przejście od normy Euro III do Euro V oraz duże zapasy pojazdów Euro III u konkurencji nadal wywierały negatywny wpływ na popyt. Klienci oczekiwali również na ogłoszony ostatnio przez brazylijski rząd pakiet zachęt finansowych.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

jowitka 2016-09-13

A co proponujecie zrobić ze starym i już niechcianym samochodem? Czy warto go sprzedać za pośrednictwem takiego portalu- http://www.autoskup-zachodniopomorskie.pl/ Czy jest to lepsza opcja niż portale społecznościowe, z których odzew i tak jest mierny?

~Jules 2012-05-19

w segmencie premium Volvo jest liderem już od ok. 1,5 - 2 lat i zawdzięcza to nie tylko dobrej ofercie produktowej ale również akcjom promocyjnym takim jak np. rabaty dla wybranych grup zawodowych czy zniżki na serwis

marko1 2012-05-19

@kosmoss^ tylko w segmencie, premium i to na razie w pierwszym kwartale a pozostałe w tyle. No cóż "białego kruka próżno człowiek szuka", ale jak to mówią "cel uświęca środki".

kosmoss 2012-05-17

A osobówki ciągle bardzo dobrą sprzedaż notują (fakt , że wiele akcji wspomagających się do tego przysłużyło , chociażby specjalna oferta dla określonych grup zawodowych).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce
Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce
Odświeżona Mazda 3 wjeżdża do polskich salonów. Polski importer opublikował właśnie pełny cennik kompaktowego modelu. Zobaczcie, od jakiej kwoty startują ceny tego samochodu.