mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedaż aut w Europie Zach. do góry

Sprzedaż aut w Europie Zach. do góry

W listopadzie sprzedaż nowych aut w krajach Europy Zachodniej wzrosła o 9 proc. w porównaniu do listopada ubiegłego roku.

Z raportu opracowanego przez firmę JD Power-LMC analizującą europejski rynek motoryzacyjny wynika, iż sprzedaż w listopadzie wyniosła 1,15 mln nowych samochodów. Jest to jeden z najlepszych listopadowych wyników w historii. Znaczny wzrost sprzedaży to zasługa, przeżywających wcześniej kłopoty, rynku niemieckiego oraz francuskiego. Od początku roku sprzedaż wyniosła już 13,6 mln aut, co jest lepszym o 1,8 proc. osiągnięciem niż w 2003 r.

Jednak listopadowy wzrost sprzedaży, jak wynika z raportu, to bardziej rezultat sporych zachęt oferowanych przez producentów oraz pojawieniu się na rynku nowości niż poprawy sytuacji gospodarczej. Perspektywy na przyszły rok, wg JD Power-LMC, pozostają słabe. W 2005 roku nie ma co oczekiwać jakiegoś znacznego wzrostu popytu. Negatywne czynniki makroekonomiczne (wysokie ceny ropy, spadek wartości pieniądza) mogą kolidować z prognozowanym wzrostem gospodarczym i spowodować, iż w przyszłym roku firmy motoryzacyjne będą musiały także ostro walczyć o klienta.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando