mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedaż w Europie o 0,6% w dół

Sprzedaż w Europie o 0,6% w dół

Łączna sprzedaż samochodów nowych na europejskim rynku (UE+EFTA) w kwietniu była o 0,6% gorsza niż przed rokiem. Ponownie dużo więcej powodów do zadowolenia mają sprzedawcy samochodów w nowych krajach Unii Europejskiej.

Sprzedaż w Europie o 0,6% w dół
Łącznie w kwietniu zarejestrowane zostały 1.291.634 nowe samochody. W krajach starej Unii w tym miesiącu sprzedaż spadła o 1,5%, zaś w nowych państwach członkowskich wzrosła o 12,9%. Podobną tenedencję można zaobserwować patrząc na wyniki skumulowane od początku roku. Po pierwszych czterech miesiącach roku europejska sprzedaż (ponad 5,5 mln aut) spadła o 0,2%, w starej UE zarejestrowano 0 1,2% mniej aut, zaś w nowej o 14,2% więcej.
 
Takie same trendy jak w pierwszym kwartale utrzymują się na największych europejskich rynkach. Wzrostem sprzedaży mogą się pochwalić we Włoszech (+9,6%) i Wlk. Brytanii (+4,3%), spadki zanotowano zaś w Niemczech (-7%), Hiszpanii (-6%) i Francji (-5%).
 
Wśród nowych państw członkowskich, poza Węgrami (-21,3%) i Słowacją (-4,2%), we wszystkich tegoroczne wyniki sprzedaży nowych samochodów w kwietniu były lepsze niż przed rokiem - od 4,3% w Czechach do 39,6% na Łotwie. W Polsce kwiecień zamknął się wynikiem 25.320 sprzedanych aut, o 27,5% wyższym niż w kwietniu 2006 r.
 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.