mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedaż w Europie o 0,6% w dół

Sprzedaż w Europie o 0,6% w dół

Łączna sprzedaż samochodów nowych na europejskim rynku (UE+EFTA) w kwietniu była o 0,6% gorsza niż przed rokiem. Ponownie dużo więcej powodów do zadowolenia mają sprzedawcy samochodów w nowych krajach Unii Europejskiej.

Sprzedaż w Europie o 0,6% w dół
Łącznie w kwietniu zarejestrowane zostały 1.291.634 nowe samochody. W krajach starej Unii w tym miesiącu sprzedaż spadła o 1,5%, zaś w nowych państwach członkowskich wzrosła o 12,9%. Podobną tenedencję można zaobserwować patrząc na wyniki skumulowane od początku roku. Po pierwszych czterech miesiącach roku europejska sprzedaż (ponad 5,5 mln aut) spadła o 0,2%, w starej UE zarejestrowano 0 1,2% mniej aut, zaś w nowej o 14,2% więcej.
 
Takie same trendy jak w pierwszym kwartale utrzymują się na największych europejskich rynkach. Wzrostem sprzedaży mogą się pochwalić we Włoszech (+9,6%) i Wlk. Brytanii (+4,3%), spadki zanotowano zaś w Niemczech (-7%), Hiszpanii (-6%) i Francji (-5%).
 
Wśród nowych państw członkowskich, poza Węgrami (-21,3%) i Słowacją (-4,2%), we wszystkich tegoroczne wyniki sprzedaży nowych samochodów w kwietniu były lepsze niż przed rokiem - od 4,3% w Czechach do 39,6% na Łotwie. W Polsce kwiecień zamknął się wynikiem 25.320 sprzedanych aut, o 27,5% wyższym niż w kwietniu 2006 r.
 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.