Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedaż w Europie wciąż słaba

Sprzedaż w Europie wciąż słaba

Letnie miesiące nie przyniosły ożywienia na rynku aut nowych w krajach europejskich. Uzyskane wyniki były gorsze od zeszłorocznych.

W lipcu w krajach Europy (kraje UE oraz EFTA) sprzedano łącznie 1.292.738 samochodów osobowych, co stanowi 5,5% mniej niż w lipcu 2003 r. Sierpień, jak zwykle, był pod tym względem jeszcze słabszy. Sprzedaż wyniosła 831.805 aut i była o 1,3% gorsza niż przed rokiem. Skumulowany wynik sprzedaży (10.410.686 aut) jest jednak lepszy od zeszłorocznego o 1,9%.

Największy przyrost sprzedaży w sierpniu odnotowano na Łotwie (+33,8%), w Danii(+23,7%) i Norwegii(+19,8%). Spośród największych europejskich rynków tylko we Francji sprzedano więcej niż przed rokiem (+2,8%), spadki odnotowano w Niemczech (-3,1%), Włoszech (-4,9%) i Wlk. Brytanii (-4,9%). Od początku roku na plusie jest rynek włoski (+1,2%) i brytyjski (+1,0%), a mniej niż przed rokiem sprzedano aut we Francji (-1,3%) i w Niemczech (-2,2%).

Wśród nowych krajów członkowskich najgorzej w sierpniu w stosunku do zeszłego roku wypadła Polska (-14,4%), a najlepiej Łotwa. Od początku roku wszystkie kraje sprzedały więcej aut niż przed rokiem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj