mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Sprzedaż zaskoczyła nawet optymistów

Sprzedaż zaskoczyła nawet optymistów

DAF Trucks Polska podsumował ubiegłoroczną sprzedaż w segmencie samochodów ciężarowych jako zaskakująco dobrą. Świadczyć to ma o poprawiającej się koniunkturze na rynku transportowym. Powodem do zadowolenia jest też na pewno utrzymanie przez markę DAF pierwszeństwa w sprzedaży pojazdów z segmentu powyżej 16t DMC. Dodatkowo koncern zanotował tu wzrost udziału rynkowego do poziomu 19,9%.

Sprzedaż zaskoczyła nawet optymistów

Dzięki wzmożonym dostawom poczynając od września 2010 r. segment pojazdów ciężkich osiągnął wzrost wynoszący prawie 50% w porównaniu z rokiem 2009. Dostawy pojazdów w segmencie lekkim (6-16t) dały wzrost o niecałą jedną czwartą wyniku 2009 r. Na uwagę zasługuje fakt, że miesiąc grudzień pokazał dwukrotny wzrost sprzedaży w porównaniu z grudniem 2009 r. W roku 2010 DAF Trucks Poland dostarczył 1839 pojazdów ciężkich oraz 100 pojazdów lekkich.

Walka o klienta w roku ubiegłym dotyczyła też rozbudowy sieci dealerów i sieci serwisowej DAF. W roku 2010 dealerzy DAF w Polsce zakończyli cztery inwestycje w Wyszkowie, Białymstoku, Rudzie Śląskiej i Ustroniu. Rozpoczęto również realizację kolejnych 2 obiektów serwisowych, które oddane będą do użytku w roku 2011.
Jeśli już mowa o roku bieżącym, to jak przewidują przedstawiciele DAF Trucks, ze względu na inwestycje infrastrukturalne, przyspieszającą gospodarkę oraz ulgi w opłatach elektronicznego myta dla samochodów spełniające wyższe normy emisji spalin, będzie to rok wzrostu dla rynku transportowego. Oczekiwane jest istotne zwiększenie ilości sprzedawanych podwozi pod zabudowę, zarówno pod typowe zabudowy, jak również dla segmentów specjalistycznych.

 


Podobne wiadomości:

Skoda bije kolejny rekord w Polsce

Skoda bije kolejny rekord w Polsce

Aktualności 2016-08-01

Sprzedaż diesli w Europie spada

Sprzedaż diesli w Europie spada

Aktualności 2016-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Superauto od Audi i Lamborghini
Superauto od Audi i Lamborghini
Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini.