mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Średnia wyższa i kompakty na czele

Średnia wyższa i kompakty na czele

Jednym z głównych czynników decydujących o wyborze auta używanego jest możliwość znalezienia stosunkowo taniego auta z klasy wyższej, niż gdybyśmy się zdecydowali na zakup podobnego cenowo auta nowego. Tendencję tę widać wyraźnie w serwisie GEpard, gdzie wśród najbardziej popularnych modeli znajdują się auta z klasy wyższej średniej oraz niższej średniej.

Średnia wyższa i kompakty na czele

W czołowej dziesiątce aż sześć modeli to przedstawiciele klasy niższej średniej, czyli tzw. kompakty (Corolla, Astra, Focus, dwie generacje Golfa oraz Civic). Zdecydowanie bardziej prestiżowa klasa wyższa średnia ma wprawdzie tylko trzech swoich przedstawicieli (Passat, Vectra oraz Mondeo), ale zajmują one za to trzy czołowe pozycje w rankingu. Jedynym modelem spoza tych dwóch klas jest Opel Corsa z segmentu małych aut.

Jeszcze dobitniej tendencja ta jest widoczna po analizie pierwszych 50. miejsc rankingu najczęściej wyszukiwanych aut serwisu GEpard. Aż 18 modeli to auta z klasy średniej wyższej, 14 to segment kompaktów, a osiem to modele z klasy małych aut. Czterech przedstawicieli w rankingu ma klasa wyższa oraz auta dostawcze i po jednym minivany (Renault Scenic) i klasa mini (Fiat Seicento).

Nawet podkreślając, iż podział na klasy i segmenty jest dosyć umowny (niektóre modele z teoretycznie niższej klasy są droższe od innych większych aut), to jednak bez większego ryzyka można stwierdzić, iż rynek aut używanych daje zdecydowanie większe pole manewru dla osób zdecydowanych na zakup samochodu. Za tę samą cenę można bowiem wybrać nie tylko większe auto, ale także mniejsze lecz zdecydowanie lepiej wyposażone, z mocniejszym silnikiem, nowsze, czy też w lepszym stanie technicznym.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w sierpniu 2006 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Opel Vectra

bz

3

Ford Mondeo

+ 1

4

Toyota Corolla

+ 4

5

Opel Corsa

+ 4

6

Opel Astra

- 3

7

Ford Focus

- 2

8

Volkswagen Golf III

- 2

9

Volkswagen Golf IV

+ 1

10

Honda Civic

- 3

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.