mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Średnio za nowe auto płacimy 70 tys. zł.

Średnio za nowe auto płacimy 70 tys. zł.

W pierwszym kwartale 2008 roku sprzedano w Polsce 87 tys. samochodów osobowych, to o 20 proc. więcej niż przed rokiem – podał Samar. Kupujemy też droższe auta - średnio za cenę 70,5 tys. zł.

Średnio za nowe auto płacimy 70 tys. zł.
Najwyższym tempem wzrostu wyróżnia się w skali rynku segment aut terenowych. 5,3 tys. sprzedanych pojazdów to o 66 proc. więcej niż na początku 2007 r. O ponad 40 proc. wzrosła sprzedaż samochodów klasy niższej średniej, które stanowią już jedną trzecią całego rynku nowych aut. 30-proc. wzrost wykazał segment samochodów najmniejszych.

Tylko trzy segmenty odnotowały mniejszą sprzedaż niż przed rokiem. Najbardziej dotkliwy spadek odnotowały samochody klasy klasy wyższej (-7,5 proc.). O niespełna 5 proc. mniejszy wynik uzyskała grupa vanów, a 1,5-procentowy spadek wykazały auta mini plus.
 
Średnia ważona cena samochodu osobowego, sprzedanego w I kwartale wyniosła 70,5 tys. złotych i była o 2,8% wyższa niż przed rokiem. O ponad 5 proc. potaniały w tym okresie auta terenowe.

Czytaj więcej>>>

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.