Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Śrubex wchodzi na giełdę

Śrubex wchodzi na giełdę

17 lutego Fabryka Śrub z Łańcuta Śrubex S.A. debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W publicznej subskrypcji Śrubex sprzedał wszystkie oferowane akcje. W tym roku spółka planuje osiągnięcie 11,5-12,5 mln zł zysku netto, zakładając 157 mln zł przychodu. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że od prawie 2 lat firma z sukcesem realizuje program restrukturyzacyjny, który pozwolił na znaczącą poprawę wyników i systematyczny wzrost rentowności.

Śrubex wchodzi na giełdę

Środki z emisji - około 25 milionów złotych Śrubex zamierza przeznaczyć na inwestycje technologiczne (zakup maszyn i urządzeń), modernizacje, budowę nowego magazynu wyrobów gotowych, akwizycje i konsolidacje rynku, a także na rozwój kompleksowych rozwiązań dla przemysłu, opartych o wyroby śrubowe.

Śrubex to największy producent śrub, nakrętek, wkrętów i nitów w Europie Środkowo – Wschodniej, a tym samym lider w Polsce. Obecnie dostarcza rozwiązania praktycznie do wszystkich sektorów przemysłu: motoryzacyjnego, budowlanego, maszynowego i elektromaszynowego, energetycznego, meblarskiego, drogowego, stoczniowego, oraz wydobywczego. Fabryka produkuje rocznie około 30 000 ton wyrobów śrubowych, z czego 60% jest sprzedawanych za granicę, głównie do krajów Unii Europejskiej. Najwięksi odbiorcy to Niemcy, Holandia i Wielka Brytania. Spółka widzi dla siebie nowe szanse także na dynamicznie rosnącym rynku chińskim. Firma posiada 50 lat doświadczeń w projektowaniu i produkcji elementów złącznych doskonałej jakości, co potwierdzają liczne certyfikaty.

Przeczytaj także:

Śrubex zakończył budowę (2006-02-23)

Śrubex - na zachód i na wschód (2005-12-14)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.