mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Śrubex wchodzi na giełdę

Śrubex wchodzi na giełdę

17 lutego Fabryka Śrub z Łańcuta Śrubex S.A. debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W publicznej subskrypcji Śrubex sprzedał wszystkie oferowane akcje. W tym roku spółka planuje osiągnięcie 11,5-12,5 mln zł zysku netto, zakładając 157 mln zł przychodu. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że od prawie 2 lat firma z sukcesem realizuje program restrukturyzacyjny, który pozwolił na znaczącą poprawę wyników i systematyczny wzrost rentowności.

Śrubex wchodzi na giełdę

Środki z emisji - około 25 milionów złotych Śrubex zamierza przeznaczyć na inwestycje technologiczne (zakup maszyn i urządzeń), modernizacje, budowę nowego magazynu wyrobów gotowych, akwizycje i konsolidacje rynku, a także na rozwój kompleksowych rozwiązań dla przemysłu, opartych o wyroby śrubowe.

Śrubex to największy producent śrub, nakrętek, wkrętów i nitów w Europie Środkowo – Wschodniej, a tym samym lider w Polsce. Obecnie dostarcza rozwiązania praktycznie do wszystkich sektorów przemysłu: motoryzacyjnego, budowlanego, maszynowego i elektromaszynowego, energetycznego, meblarskiego, drogowego, stoczniowego, oraz wydobywczego. Fabryka produkuje rocznie około 30 000 ton wyrobów śrubowych, z czego 60% jest sprzedawanych za granicę, głównie do krajów Unii Europejskiej. Najwięksi odbiorcy to Niemcy, Holandia i Wielka Brytania. Spółka widzi dla siebie nowe szanse także na dynamicznie rosnącym rynku chińskim. Firma posiada 50 lat doświadczeń w projektowaniu i produkcji elementów złącznych doskonałej jakości, co potwierdzają liczne certyfikaty.

Przeczytaj także:

Śrubex zakończył budowę (2006-02-23)

Śrubex - na zachód i na wschód (2005-12-14)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.