mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ssangyong i 'Światły Kierowca'

Ssangyong i 'Światły Kierowca'

Polski oddział Ssangyong przejął patronat nad akcją, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach. Akcja 'Światły Kierowca' polegać będzie na propagowaniu używania świateł mijania przez cały rok.

Ssangyong i 'Światły Kierowca'

Kampania społeczna organizowana będzie pod auspicjami KRBRD, TVP2, PZU, ITS. Jej celem jest przekonanie kierowców o konieczności stałego używania świateł mijania podczas jazdy, a następnie wprowadzenie adekwatnych przepisów w kodeksie ruchu drogowego. W Ministerstwie Transportu trwają już prace mające na celu wprowadzenie przepisów o obowiązku używania świateł mijania przez cały rok. W Europie taki przepis obowiązuje już w 13 krajach Unii Europejskiej i jest zgodny z zaleceniami Komisji Europejskiej.

Według Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD), używanie świateł cały rok pozwoli na zmniejszenie liczby wypadków o 20 procent, czyli uratowanie życia setkom osób. Akcja została poparta także przez Instytut Transportu Samochodowego oraz Policję. Stefan Kuźmiński, Dyrektor Generalny Ssangyong Poland oznajmia, że włączenie świateł mijania powoduje, że samochód jest od razu lepiej widocznym co pozwala innym uczestnikom ruchu na lepsza ocenę zarówno odległości jak i szybkości pojazdu, a co za tym idzie skutkuje poprawą bezpieczeństwa na drogach. Według bardziej wnikliwych badań KRBRD, aż 85 procent kierowców podziela ten pogląd, lecz w życie wdraża go tylko 1/4 z nich. To właśnie z myślą o pozostałych do akcji przyłączył się Ssangyong.

Piotr Poraj-Poleski, redaktor prowadzący program 'Z dwójką bezpieczniej' uważa, że przekonanie kierowców oraz nakłonienie ich do zmiany przyzwyczajeń jest warunkiem potrzebnym do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa oraz zmniejszenia liczby kolizji na drogach.

Czytaj także:

PZU inwestuje w bezpieczeństwo (2006-05-31)

Czerwone światło dla piratów drogowych (2006-06-22)

Tematy w artykule: Światły kierowca

Podobne wiadomości:

Kto lepszym kierowcą - kobieta czy mężczyzna?

Kto lepszym kierowcą - kobieta czy mężczyzna?

Aktualności 2011-08-19

Jeździmy bezpiecznie, ale łamiemy przepisy

Jeździmy bezpiecznie, ale łamiemy przepisy

Aktualności 2014-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.