mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ssangyong - nowy model

Ssangyong - nowy model

Dopiero debiutująca na naszym rynku, południowokoreańska firma, zapowiedziała budowę nowego auta. Specjalizujący się w terenówkach producent i tym razem pokaże auto z tego segmentu.

Ssangyong - nowy model

Do tej pory w jej ofercie na polskim rynku znajdują się trzy modele: pick-up Musso Sports - na bazie jeszcze niedawno popularnego 5-drzwiowca, równie dobrze znany Korando oraz nowy model w klasie SUV - Rexton. Wszystkie one są własnymi konstrukcjami firmy, która nie wstydzi się jednak zapożyczania rozwiązań technologicznych z Mercedesów.

Ostatnie wiadomości z Seulu donoszą o planach skonstruowania kolejnego auta. Tym razem ma to być średniej wielkości terenówka bazowana na platformie auta osobowego zapożyczonej z chińskiej firmy Shanghai Automotive Industry (SAIC) i będzie to element aliansu strategicznego obu producentów. Plan jest jednak na tyle długookresowy, że nie podano dokładnej daty, a jednie zapowiedziano realizację w przeciągu najbliższych kilku lat.

Informację podano z okazji oficjalnego przejęcia Ssangyonga przez SAIC. Zapowiedziano również wzrost wydatków na rozwój technologii hybrydowych i produkcję średniej wielkości, 2-litrowego auta. Model ten ma pozwolić na zaistnienie południowo koreańskiego producenta poza SUV-ami, gdzie do tej pory produkuje on jedynie luksusowy model New Chairman (na bazie Mercedesa klasy E poprzedniej generacji).

Korzystne dla Ssangyong jest uzyskanie dostępu do sieci ponad 100 punktów sprzedaży na terenie państwa środka. Rozwój firmy w tym regionie nie byłby jednak możliwy bez przejęcia 48,92% jej udziałów przez SAIC, który tym samym pomaga jej wyjść z pięcioletniego planu restrukturyzacji i redukcji zadłużenia.

Ciekawostką jest, że chiński Shanghai Automotive Industry (SAIC) jest również zaangażowany w rozmowy na temat przejęcia brytyjskiego MG Rover, a także za jego pomocą żerańskiego FSO.


Wcześniejsze artykuły o Ssangyong i SAIC:

Chińczycy kupili Ssangyonga

SAIC zainteresowany przejęciem FSO

MG Rover już prawie chiński

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.