mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ssangyong w rękach Hindusów

Ssangyong w rękach Hindusów

Jak poinformowały władze południokoreańskiego Ssangyonga, marka zostanie przejęta przez indyjski koncern Mahindra Group. Proces wcielania producenta w skład nowej grupy ma zakończyć się w listopadzie br.

Ssangyong w rękach Hindusów
Do tego czasu obie strony chcą już ostatecznie sfinalizować przejęcie, podpisując stosowną umowę, informuje niemiecki dziennik Handelsblatt. Za jaką cenę Mahindra Group zakupiło udziało w Ssangyongu, tego obie firmy nie chciały jednak zdradzić. Według południowokoreańskuch mediów można mówić o sumie od 400 do 500 mld Won (ok. 324 mln Euro).

Mahindra Group została nowym właścicielem na mocy wygrania swoistego konkursu. Hindusi przygotowali najlepszą ofertę spośród kilku potencjalnych kupców. Jeśli jednak z jakichś przyczyn transakcja nie zostałaby sfinalizowana, wówczas do gry o prawa do Ssangyonga mógłby ubiegać się indyjski producent opon samochodowych, firma Ruia.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ssangyong
Tematy w artykule: Ssangyong Mahindra

Podobne wiadomości:

SsangYong planuje elektryczny model

SsangYong planuje elektryczny model

Aktualności 2016-05-31

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

Aktualności 2016-08-12

Komentuj:

~ssang 2010-08-15

Marka kiepska (jak wszystkie koreańskie), więc się nie dziwie, że padła. Cena jednak wysoka biorąc pod uwagę że auta mieli bardzo kiepskie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.