mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ssangyong wyda 2 mld USD na inwestycje

Ssangyong wyda 2 mld USD na inwestycje

Ssangyong Motor, jeden z najszybciej rozwijających się producentów motoryzacyjnych w Azji, zadeklarował znaczne zwiększenie produkcji, szybkie wprowadzenie kolejnych modeli w ciągu najbliższych lat i łączne inwestycje rzędu 2 miliardów dolarów.

W ramach planów rozwojowych, Ssangyong zamierza wprowadzić na rynek 6 nowych modeli w ciągu najbliższych 4 lat, w tym następcę luksusowej limuzyny klasy S: Chairman oraz 3 nowe samochody z napędem na 4 koła, klasy SUV.


Zobacz galerię zdjęć wszystkich modeli marki Ssangyong


Nowa, planowana fabryka, która ma zostać wybudowana w Korei, w Pyeongtaek do 2010 roku, będzie produkować 100 tysięcy pojazdów rocznie, dzięki czemu łączna zdolność produkcyjna koncernu wzrośnie z dotychczasowych 220 tysięcy do 320 tysięcy aut rocznie.

Celem firmy jest zwiększenie udziału w koreańskim rynku motoryzacyjnym do 13%, poprzez podniesienie poziomu sprzedaży do 340 tysięcy pojazdów rocznie do roku 2010 - to jest dwa razy tyle, ile Ssangyong sprzedał w ubiegłym roku na całym świecie. 

W 2005 roku Ssangyong Motor sprzedał poza Koreą Płd. ponad 65 tysięcy samochodów, z czego aż 45 tys. sprzedano w Europie. Najwyższą sprzedaż na naszym kontynencie odnotowano w Hiszpanii, we Włoszech, Francji, w krajach Beneluxu, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Największym zainteresowaniem w ubiegłym roku cieszyły się tam modele Rexton i Rodius, co jest odzwierciedleniem globalnych zakupów tych modeli: łączny eksport terenowego Rextona w minionym roku osiągnął niemal 33 tysiące, zaś familijnego Rodiusa prawie 12 tysięcy sztuk.

Czytaj także:
Współpraca PIM i Ssangyong Poland (2006-02-13)

Ssangyong Rodius: Super siódemka (2006-02-01)

Sieć sprzedaży Ssangyong prawie gotowa (2006-01-10)

Zobacz więcej o marce Ssangyong

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ssangyong
Tematy w artykule: Ssangyong

Podobne wiadomości:

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

SsangYong - świetne wyniki sprzedaży

Aktualności 2016-08-12

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego luksusowego SUV-a

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego...

Premiery 2016-09-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.