mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ssangyong z hybrydą

Ssangyong z hybrydą

Dla większości producentów targi genewskie były okazją do pokazania głównie swoich nowych modeli bądź aut koncepcyjnych, a tymczasem koreański Ssangyong zaprezentował projekt własnego napędu hybrydowego.

Ssangyong z hybrydą
Tym samym Ssangyong dołącza do ogólnego trendu rynku motoryzacyjnego, który zmierza w stronę produkcji samochodów sprzyjających ochronie środowiska. Zaprezentowany przez koreańskiego producenta zespół napędowy pozwoli zmniejszyć emisję spalin o połowę oraz zużycie paliwa o ok. 30%.

W skład napędu hybrydowego wchodzą unowocześniony silnik wysokoprężny, 30-kilowatowy silnik elektryczny oraz wysokonapięciowa bateria. Praca poszczególnych elementów tego układu hybrydowego koordynowana jest przez moduł HCU (Hybrid Control Unit), bazującym na oprogramowaniu skonstruowanym przez inżynierów Ssangyonga.

Dodatkowo modernizacja silnika wysokoprężnego, który wykorzystany będzie w napędzie hybrydowym, pozwoliła na znaczne obniżenie poziomu emitowanego hałasu oraz wibracji.

Jednostka hybrydowa w autach marki Ssangyong pojawi się w sprzedaży już najprawdopodobniej w drugiej połowie przyszłego roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ssangyong
Tematy w artykule: Ssangyong

Podobne wiadomości:

Odświeżony – SsangYong Rodius

auto motor i sport 0000-00-00

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego luksusowego SUV-a

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego...

Premiery 2016-09-29

Komentuj:

~europejczyk 2008-03-18

co to znaczy mają? to ze pokazali jakies projekty to nie znaczy ze to rozwiazanie jest juz gotowe do uzytku, zobaczymy czy faktycznie za rok jak obiecuja wprowadza hybrydy do seryjnej produkcji

~chińczyk 2008-03-18

A śmialiście się z Chińczyków, a to oni są właścicielami Ssangyong'a (SAIC) i oczywiście mają już tą technologię :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.