mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stabilizacja na rynku pracy

Stabilizacja na rynku pracy

Według Barometru Manpower siedmiu na dziesięciu pracodawców nie przewiduje zmian w zatrudnieniu. Większy jest odsetek firm planujących nowe rekrutacje niż zwolnienia.

Stabilizacja na rynku pracy
Jak wynika z najnowszego raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia w IV kwartale br. tendencje na polskim rynku pracy będą nadal pozytywne, choć coraz mniej firm planuje tworzyć etaty. Wśród 750 przebadanych w Polsce pracodawców 17% deklaruje zwiększenie zatrudnienia w najbliższym kwartale, 10% redukcję liczby etatów, a 69% nie planuje żadnych zmian personalnych.

Prognozy dla IV kwartału 2011 r. są dodatnie w ośmiu z dziesięciu badanych sektorach Polski. Największy optymizm widoczny jest w sektorze produkcja przemysłowa (+16%).

Globalne wyniki badania wskazują, że przedsiębiorcy mimo obaw o kondycję gospodarki nadal widzą szanse dla rozwoju biznesu. W 36 spośród 41 badanych krajach więcej pracodawców zadeklarowało plany zwiększania zatrudnienia, niż jego redukcji w IV kwartale 2011 r.

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Podwyżki w gliwickiej fabryce Opla

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.