mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stacje Lotosu z LPG

Stacje Lotosu z LPG

Do końca roku blisko 50 stacji autogazu, należących wcześniej do spółki Krak Gaz, zyska barwy Lotosu. To efekt przejęcia krakowskiego operatora przez spółkę Lotos Gaz.

Stacje Lotosu z LPG
W ogólnopolskiej sieci stacji paliw Lotos, która składa się obecnie z około 350 obiektów, blisko 300 z nich posiada dystrybutory z gazem LPG. Poddane rebrandingowi stacje zlokalizowane są głównie na południu Polski.

- Chcemy zdecydowanie zwiększyć ilość sprzedawanego przez nasze stacje paliwa - podkreśla Henryk Malesa, prezes spółki Lotos Gaz. - Dziś utrzymuje się ona średnio na poziomie między 2,0 a 2,5 tysiące litrów gazu w ostatnim okresie. Wiemy, że może być jeszcze lepiej.

W 2007 r. Lotos Gaz i Krak Gaz sprzedały łącznie około 240 tys. ton gazów płynnych. Stanowi to 10 procent udziału w krajowym rynku gazu, a więc olbrzymi wzrost w porównaniu z rokiem 2006, kiedy to spółka miała 4,2 procent udziałów w rynku. W bieżącym roku Lotos Gaz planuje dalsze umocnienie pozycji rynkowej w sektorze paliw gazowych, sprzedaż 270 tys. ton gazów płynnych i uzyskanie 11 procent udziału w krajowym rynku gazu. Docelowo do 2010 r. Lotos chce mieć 12-14 procentowy udział w tym sektorze rynku.

Najpopularniejszy dziś gaz płynny, to mieszanina propanu i butanu. Uzyskuje się go podczas przerobu ropy naftowej, w ilości około 2% przerobionej masy surowca. Powstaje także jako produkt uboczny podczas wydobywania gazu ziemnego. Trzy lata temu Polska stała się europejskim liderem rynku autogazu. Więcej gazu płynnego do napędu pojazdów używa się na świecie tylko w Korei Południowej.
Tematy w artykule: LPG Lotos

Podobne wiadomości:

Opel Corsa z zasilaniem LPG - ekologia i oszczędność

Opel Corsa z zasilaniem LPG - ekologia i...

Aktualności 2015-05-07

Jakość paliw 2014 - jest nieco lepiej

Jakość paliw 2014 - jest nieco lepiej

Aktualności 2015-04-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.