mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stacje benzynowe zamknięte w weekendy?

Stacje benzynowe zamknięte w weekendy?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce wprowadzić podatek od handlu, zniechęcający sprzedawców do pracy w niedziele. To może również dotknąć branży paliwowej.

Stacje benzynowe zamknięte w weekendy?

Podatek handlowy ma być jednym z dodatkowych źródeł dochodów, z których sfinansowany zostanie m.in. program 500+. Zgodnie z pierwotną propozycją stawka 0,7 proc. ma obciążać przychód nieprzekraczający w danym miesiącu kwoty 300 mln zł. Stawka 1,3 proc. ma być płacona od nadwyżki przychodu przekraczającego 300 mln zł w miesiącu. Według projektu stawki podatku od sprzedaży w soboty, niedziele i święta mają obowiązywać dwie - 1,3 oraz 1,9 proc. Wprowadzenie nowego podatku ma przynieść dochody rzędu 2 mld złotych rocznie.

Jak zauważa Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego, wprowadzenie nowych przepisów jest nieuczciwe w stosunku do podmiotów, które korzystają z formuły franczyzy, ale będzie za to wsparciem podmiotów generujących małe obroty, które nie działają w sieciach sprzedaży. "Skutkiem objęcia sieci franczyzowych podatkiem może być ich likwidacja. Szczególnie negatywnie uderzy w stacje paliw i jej klientów, właśnie wtedy odbywających największą liczbę podróży, obciążenie sprzedaży w soboty, niedziele i inne ustawowo dni wolne od pracy specjalną, najwyższą stawką" – wyjaśnia POPiHN.

Według niektórych, jeśli stacje faktycznie będą zamknięte w weekendy, kierowcy będą przewozić paliwo w karnistrach, co może okazać się wyjątkowo niebezpieczne.

Tematy w artykule: stacja benzynowa

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Orlen będzie miał e-stacje

Orlen będzie miał e-stacje

Aktualności 2015-07-08

Komentuj:

MarekWawa 2016-03-09

Już nie wiedzą co wymyślić rozumiem może być zakaz handlu w niedziele dla branży spożywczej ale nie dla stacji benzynowych to jakaś głupota.

Aldik 2016-03-07

Ale bzdury haha

~Miron 2016-02-13

Jak zwykle wielka burza w szklance wody. Stacje paliwowe przy spadku cen ropy dzisiaj mają się całkiem nieźle i rąbią wysoką marżę jak i Petrochemia. Zawsze jest dobrze pokrzyczeć i ponarzekać, a może coś na tym zyskamy. Cena za ropę wynosiła już do 120$ za baryłkę a benzyna u nas dochodziła do 6zł, dziś cena za baryłkę to około 30$ a za benzynę 4,20zł. Ropa staniała cztery razy a benzyna tylko o 30% jak myślicie kto oprócz państwa ( podatki ) zarabia na tym. Stacje będą martwić się jak ropa pójdzie w górę i nie będą mogły już tak podwyższać marży, wtedy będą mogły narzekać.

~Rumcajs 2016-02-11

Zaczynamy się sukcesywnie cofać w rozwoju, pielgrzymki na jasną górę nie potrzebują stacji paliwowych bo przecież idą pieszo, może tak jeszcze przymusowe wolne soboty i zwolnijmy z abonamentu rtv tych co słuchają radia maryja. A może wprowadzić podatek od kościołów bo one nie są zamknięte w niedzielę...to chyba o to chodzi???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.