mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stany zostaną przy benzynie

Stany zostaną przy benzynie

Na 2011 Automotive Outlook Conference w Detroit, analitycy z J.D. Power zaprezentowali statystyki sprzedaży samochodów w USA w 2010 roku. Znalazły się tam dość ciekawe dane.

Stany zostaną przy benzynie
Otóż, 86% sprzedanych samochodów jest napędzane benzyną, 8,7% może mieć w baku etanol, 2,6% ma pod maską diesla, a tylko 2,4% to hybrydy. Przewidywania co do 2020 roku są jeszcze ciekawsze - około 71,5% aut będzie jeździć na benzynie, 10% na etanolu, 9,5% będzie hybrydami, a jedynie 1% będzie samochodami typu EV. Miłośnicy motoryzacji patrzą na te liczby z gigantycznym uśmiechem.

- Przestudiowaliśmy lata siedemdziesiąte oraz kilka poprzednich światowych kryzysów paliwowych, a przez to dowiedzieliśmy się, że klienci będą kupować małe i oszczędne samochody przez jakieś trzy, może cztery miesiące, po czym wrócą do dużych i paliwożernych maszyn. To taki pewien wzór, zasada działania - mów Rebecca Lindland, dyrektor strategiczny IHS Automotive.

Kiedy ceny paliwa spadły w USA poniżej 4 dolarów za galon z powrodem do ceny poniżej 1.75 dolara na początku 2009 roku, klienci po prostu powrócili do swoich starych przyzwyczajeń w kwestii samchodów. To jeden z powodów dlaczego pickupy i duże SUV-y swoją liczbą sprzedaży przegoniły auta osobowe. - Nie ma znaczenie, czy na rynku amerykańskim jest 30, czy 300 samochodów hybrydowych. Ludzie po prostu ich nie kupują - dodaje Lindland.

Istnieje coś takiego jak zielona generacja, czyli młodzi ludzie, który około 2012 roku będą kupować swoje pierwsze auto. Lindland tłumaczy dlaczego oni są tak ważni: - Oni będą pierwszą generacją, która zawsze będzie miała do wyboru hybrydę albo EV. Nie będą musieli adaptować się do nowych nawyków przy kupowaniu. To będą samochody, do których przez lata już przywykli podczas dorastania i po prostu nie będą znali rynku bez nich.

Podobne wiadomości:

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Czy te dystrybutory mogą kłamać?

Aktualności 2016-01-27

Będą podwyżki cen paliw

Będą podwyżki cen paliw

Finanse i prawo 2016-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.