mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Starachowice: Podwyżki pomimo kryzysu

Starachowice: Podwyżki pomimo kryzysu

W dalszym ciągu branża motoryzacyjna odczuwa skutki kryzysu, jednak związki zawodowe starają się walczyć o lepsze warunki dla pracowników. Przykładem jest starachowicki zakład należący do niemieckiego koncernu MAN. Związkowcy wywalczyli właśnie podwyżki pensji.

Starachowice: Podwyżki pomimo kryzysu
Od grudnia ubiegłego roku sytuacja pracowników fabryki MAN BUS Sp. z o.o. w Starachowicach nie wygląda najlepiej. Właśnie wtedy rozpoczęły się zwolnienia grupowe, spowodowane kryzysem. Także od początku bieżącego roku koncern w dalszym ciągu pozbywał się pracowników. Pozytywnie nie nastrajały także plany produkcyjne na rok 2009, które zostały drastycznie zmniejszone. Wygląda jednak na to, że firma nie jest jeszcze w dramatycznej sytuacji, bo zarząd zgodził się na podwyżki pensji.

Związki zawodowe działające w starachowickim zakładzie poinformowały o zakończeniu negocjacji w sprawie podwyżki płac. Porozumienie jakie zawarto nie jest dla związkowców satysfakcjonujące, ale ze względu na obecną sytuację nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, postanowili je podpisać. Pensja pracowników firmy wzrośnie o 4,5% płacy zasadniczej danego pracownika. Podwyżka obowiązuje od 1 stycznia 2009 roku. Wyrównanie za miesiąc styczeń wypłacone zostanie przy wypłacie za miesiąc luty. W zasadzie podwyżka będzie nieco wyższa, gdyż spowoduje ona wzrost wysokości premii, która obliczana jest od płacy zasadniczej pracownika.

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.