mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Starachowice: Podwyżki pomimo kryzysu

Starachowice: Podwyżki pomimo kryzysu

W dalszym ciągu branża motoryzacyjna odczuwa skutki kryzysu, jednak związki zawodowe starają się walczyć o lepsze warunki dla pracowników. Przykładem jest starachowicki zakład należący do niemieckiego koncernu MAN. Związkowcy wywalczyli właśnie podwyżki pensji.

Starachowice: Podwyżki pomimo kryzysu
Od grudnia ubiegłego roku sytuacja pracowników fabryki MAN BUS Sp. z o.o. w Starachowicach nie wygląda najlepiej. Właśnie wtedy rozpoczęły się zwolnienia grupowe, spowodowane kryzysem. Także od początku bieżącego roku koncern w dalszym ciągu pozbywał się pracowników. Pozytywnie nie nastrajały także plany produkcyjne na rok 2009, które zostały drastycznie zmniejszone. Wygląda jednak na to, że firma nie jest jeszcze w dramatycznej sytuacji, bo zarząd zgodził się na podwyżki pensji.

Związki zawodowe działające w starachowickim zakładzie poinformowały o zakończeniu negocjacji w sprawie podwyżki płac. Porozumienie jakie zawarto nie jest dla związkowców satysfakcjonujące, ale ze względu na obecną sytuację nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, postanowili je podpisać. Pensja pracowników firmy wzrośnie o 4,5% płacy zasadniczej danego pracownika. Podwyżka obowiązuje od 1 stycznia 2009 roku. Wyrównanie za miesiąc styczeń wypłacone zostanie przy wypłacie za miesiąc luty. W zasadzie podwyżka będzie nieco wyższa, gdyż spowoduje ona wzrost wysokości premii, która obliczana jest od płacy zasadniczej pracownika.

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
W polskich salonach lada moment zamelduje się Kia Stinger - rasowe gran turismo prosto z Korei Południowej. Polski importer opublikował oficjalny cennik.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic