mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Starachowice: Podwyżki pomimo kryzysu

Starachowice: Podwyżki pomimo kryzysu

W dalszym ciągu branża motoryzacyjna odczuwa skutki kryzysu, jednak związki zawodowe starają się walczyć o lepsze warunki dla pracowników. Przykładem jest starachowicki zakład należący do niemieckiego koncernu MAN. Związkowcy wywalczyli właśnie podwyżki pensji.

Starachowice: Podwyżki pomimo kryzysu
Od grudnia ubiegłego roku sytuacja pracowników fabryki MAN BUS Sp. z o.o. w Starachowicach nie wygląda najlepiej. Właśnie wtedy rozpoczęły się zwolnienia grupowe, spowodowane kryzysem. Także od początku bieżącego roku koncern w dalszym ciągu pozbywał się pracowników. Pozytywnie nie nastrajały także plany produkcyjne na rok 2009, które zostały drastycznie zmniejszone. Wygląda jednak na to, że firma nie jest jeszcze w dramatycznej sytuacji, bo zarząd zgodził się na podwyżki pensji.

Związki zawodowe działające w starachowickim zakładzie poinformowały o zakończeniu negocjacji w sprawie podwyżki płac. Porozumienie jakie zawarto nie jest dla związkowców satysfakcjonujące, ale ze względu na obecną sytuację nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, postanowili je podpisać. Pensja pracowników firmy wzrośnie o 4,5% płacy zasadniczej danego pracownika. Podwyżka obowiązuje od 1 stycznia 2009 roku. Wyrównanie za miesiąc styczeń wypłacone zostanie przy wypłacie za miesiąc luty. W zasadzie podwyżka będzie nieco wyższa, gdyż spowoduje ona wzrost wysokości premii, która obliczana jest od płacy zasadniczej pracownika.

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.