mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Starco Polska będzie produkować i zatrudniać

Starco Polska będzie produkować i zatrudniać

Na terenie Mieleckiego Parku Przemysłowego powstanie fabryka układów jezdnych. Inwestor - firma Starco w pierwszym etapie inwestycji zamierza zatrudnić 35 osób.

Starco Polska będzie produkować i zatrudniać
Firma Starco działa w Mielcu już od 8 lat. Dotychczas zajmowała się wyłącznie handlem, teraz zamierza wystartować również z produkcją. W zeszłym roku firma uzyskała pozwolenie na rozwijanie działalności w Mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a jesienią kupiła działkę na terenie miejscowego Parku Przemysłowego o wartości ponad miliona zł. Na obszarze blisko 4 ha powstaną hale produkcyjne, pierwsza z nich będzie mieć powierzchnię 4 tys. m2. Niewielką część zakładu będą zajmować pomieszczenia biurowe. Koszt budowy fabryki szacuje się na ponad 11 mln zł.

Produkcja ma ruszyć wiosną 2010 r. W nowoczesnym zakładzie wytwarzane będą osie i układy jezdne do pojazdów rolniczych i ogrodniczych, meleksów i wózków inwalidzkich. W pierwszym etapie firma będzie szukać pracowników mających doświadczenie w obróbce metali.

Starco jest firmą o zasięgu międzynarodowym. Spółka-matka znajduje się w Danii, a spółki-córki ulokowane są m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i krajach Beneluxu.

Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando