mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Stare tablice rejestracyjne powrócą?

Stare tablice rejestracyjne powrócą?

Kilka dni temu Liga Polskich Rodzin zaapelowała o zmiany w przepisach ustawy rządowej, na mocy których miałyby zostać wprowadzone ponownie tablice rejestracyjne z flagą Polski, a nie jak ma to obecnie miejsce z symbolem Unii Europejskiej. Swój komunikat w tej sprawie ogłosiło teraz Ministerstwo Transportu i Budownictwa.

Stare tablice rejestracyjne powrócą?
Treść komunikatu:
W związku z protestem jednej z partii politycznych przeciwnej umieszczaniu na tablicach rejestracyjnych symbolu Unii Europejskiej informujemy, że Kierownictwo ówczesnego Ministerstwa Infrastruktury podjęło decyzję o wprowadzeniu nowego wzoru tablic rejestracyjnych 7 marca 2005 r.

Tablice te odpowiadają wymaganiom Rozporządzenia Rady WE Nr 2411/98 z dnia 3 listopada 1998 r. w sprawie uznawania w ruchu wewnątrzwspólnotowym znaków wyróżniających Państwo Członkowskie, w którym zarejestrowano pojazdy silnikowe i ich przyczepy.  Decyzja ta podjęta została w związku z licznymi wystąpieniami społecznymi, w tym przedsiębiorców i parlamentarzystów, kierowanymi do Ministerstwa, o wprowadzenie Eurotablic i zarzutami, że Polska jako ostatnie państwo członkowskie nie wydała odpowiednich regulacji w tej sprawie.

Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że Polska jako jedyne państwo UE posiada obowiązek oznaczania pojazdu flagą narodową znajdującą się na nalepce kontrolnej umieszczanej na przedniej szybie pojazdu. Oznaczenie to zostało zachowane, pomimo wprowadzenia tablic rejestracyjnych z symbolem Wspólnoty Europejskiej.

Protest przeciwko umieszczaniu symbolu Unii Europejskiej na tablicach rejestracyjnych byłby uzasadniony na etapie projektowania przepisów i ich konsultowania. Nie byłoby przeszkód, aby został on uwzględniony, jeżeli społecznie byłby zaakceptowany. Wówczas mogłyby być podjęte decyzje o wstrzymaniu procesu wydania przepisów wprowadzających tablice rejestracyjne z symbolem WE. Pomimo ogólnie dostępnej wiedzy o pracach prowadzonych przez resort w tym zakresie, tego rodzaju protestów nie zgłoszono.

Czytaj także:

Unijne tablice od 2 maja 2006-04-27

Komentuj:

~ajjg 2006-07-24

zapraszam wszystkich zainteresowanych tym tematem na stronę tablice-rejestracyjne.pl

~alpen 2006-07-14

Jedyne co mamy my-zmotoryzowani z Unii Europejskiej to tylko ładne tablice unijne.A teraz już komuś przeszkadza.Zajmijcie się lepiej drogami.

~Urwis 2006-07-06

Ale ludzie LPR chce właśnie oszczędzić kasę i nie wprowadzać nowych tablic! Czytajcie uważnie. Co się tak uczepiliście LPRu. Nie głosowałem na nich, ale nie rozumiem po co ta cała nagonka.

~aver 2006-07-06

O LPRze nie bede sie juz wypowiadal bo by mi wulgaryzmow nie starczylo... Rzad jak zawsze zajmuje sie glupotami zamiast powaznymi problemami... i na to są zawsze pieniadze... Co dla mnie za roznica czy mam gwiazdki, flagi, ośmiornice czy lalke barbie na talbicy rejestracyjnej... Zostalo to zmienione i niech juz tak pozostanie bo szkoda miliardow zl na kolejne wymiary.... ktore mozna przenzaczyc na powazne cele... A ja kupilem sobie nowe auto w USA (30% taniej niz w Europie), sprowadzilem do Europy, jezdze na amerykanskich blachach bo nie musialem przez to akcyzy w polsce placic i mam gdzies polskich urzednikow. I w calem wlosow sobie z glowy nie wyrywam ze rejestracja nie ma flagi polskiej czy gwiazdek

~Tobi 2006-07-06

Ja już chyba wiem, co to znaczy LPR - Ludzie Porządnie Rąbnięci :) jeśli chcę zlikwidować gwiazdki - niech się zrzucą i pokryją koszty. Dlaczego mamy wszyscy płacić za kaorysy tych baranów?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.