mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Starpol - biznes z wiązek

Starpol - biznes z wiązek

Firma Starpol rozszerzy działalność produkcyjną w podstrefie Starachowice (wiązki elektryczne i wyroby metalowe) poprzez zwiększenie zatrudnienia i inwestycje w nowy park maszynowy.

Starpol - biznes z wiązek

12 kwietnia 2006 r. zostało wydane kolejne zezwolenie w SSE "Starachowice", podstrefa Starachowice na prowadzenie działalności gospodarczej. Zezwolenie otrzymała firma  Starpol II Sp. z o.o. Firma zobowiązała się do zatrudnienia na terenie strefy co najmniej 20 nowych pracowników. Nakłady inwestycyjne związane z przedsięwzięciem to minimum 300 tys. euro.

Firma STARPOL od roku 1990 opiera swoją działalność na produkcji wiązek kabli elektrycznych. Spółka zaczynała od produkcji kompletnego okablowania wszystkich typów samochodów STAR. Obecnie zatrudnia około 100 pracowników i wykonuje wiązki na podstawie dokumentacji odbiorcy montując je z elementów produkowanych przez wyspecjalizowane firmy światowe, jak TYCO (AMP), SENO, MOLEX, Cet Electric.

Firma współpracuje zarówno z producentami urządzeń AGD jak i firmami przemysłu samochodowego i rolniczego. W swojej ofercie posiada pełen przekrój produkcji wiązek kablowych dla motoryzacji - od wiązek do poduszek powietrznych do wiązek dla kombajnów rolniczych. Największymi odbiorcami są takie firmy jak : CNH Płock, Automotive Lighting, Man Star Truck & Buses.

Wyodrębnioną jednostką firmy jest zakład produkcji metalowej, wyposażony w urządzenia do gięcia rur, prasy mechaniczne i hydrauliczne, obrabiarki skrawające, spawalnię, ślusarnię i niewielką narzędziownię pozwalającą na samodzielne wykonywanie niezbędnego oprzyrządowania produkcyjnego i jego regenerację.

Przeczytaj także:

MAN w Polsce (2005-09-23)

Polska jakość z TRW (2005-09-13)

Lear przenosi produkcję do Polski (2005-06-14)

Systemy elektryczne SEGU (2005-07-26)

 


Podobne wiadomości:

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki motoinwestycjom

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki...

Aktualności 2014-10-30

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.