mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Start Toyoty w Rosji

Start Toyoty w Rosji

Nie tak dawno pisaliśmy o planach japońskiego koncernu. Wczoraj ruszyły prace konstrukcyjne przy wznoszeniu nowej fabryki.

Zakład ma powstać w przeciągu półtora roku i rozpocząć produkcję w grudniu 2007. Jak już informowaliśmy w poprzednim artykule (czytaj: Camry made in Russia), ma być tam wytwarzane minimum 50.000 samochodów rocznie, które trafią na rynek lokalny oraz do sąsiadujących krajów. Obecnie Toyota sprzedaje na lokalnym rynku 47.000 aut.

W samej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego wziął udział miedzy innymi prezydent Rosji Vladymir Putin i przedstawiciele lokalnych władz. I nic dziwnego, bo jest znaczna inwestycja, która zakłada zaangażowanie się japońskiego koncernu na około 15 milionów jenów (4 miliony rubli) i da co najmniej 500 miejsce pracy. Dodatkowo, wraz z Toyotą zaczną swoje działania jej poddostawcy, którzy (adekwatnie jak w innych takich sytuacjach) ulokują w pobliżu nowej fabryki swoje zakłady.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic