mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Start Zafiry II w Gliwicach

Start Zafiry II w Gliwicach

Dziś na terenie zakładu GM Opel Polska w gliwickiej specjalnej strefie ekonomicznej ruszyła produkcja nowego vana. Na pniu sprzedano 45.000 sztuk samochodu.

Start Zafiry II w Gliwicach

Tyle właśnie zamówień wpłynęło na Opla Zafira II w Niemczech, od czasu jego debiutu, a w związku z tym zakład w Polsce razem z fabryką w Bochum muszą pracować pełną parą. Już 20 czerwca polska oddział przeszedł na trzyzmianowy, całodobowy system pracy, co było przygotowaniem do wytwarzania na jednej inni modeli Agila, Astra II Classic i Zafira II. Więcej o tym w poprzednim artykule: Gliwicka Zafira tuż, tuż

Dziś w zakładzie General Motors Manufacturing Poland w obecności pracowników, rzeszy dziennikarzy oraz gości, została poprzez symboliczne przesunięcie startera uruchomiona linia montażowa produkcji nowej Zafiry. Wzrost elastyczności pozwala na produkcję w jednym ciągu sześciu typów nadwozia wszystkich modeli, z maksymalną mocą 180.000 aut rocznie. Do końca tego roku, planowane jest wyprodukowanie jeszcze ok. 128.000 samochodów.

Do tego z kolei potrzebny był wzrost zatrudnienia o 1.000 osób, które od czerwca zeszłego roku odbyły 150.000 godzin szkoleń oraz wzrost powierzchni zakładu o 5.000 metrów kwadratowych.

W wypowiedzi dla mojeauto.pl, prezes GM Europe Fritz Henderson podkreślił, że na szczególne uznanie zasługują polscy pracownicy: "Członkowie zespołu (polskiej fabryki; red.) coraz więcej pracują dla innych oddziałów GM. Na przykład w Rosji mamy grupę osób, która tam pomaga w fabryce. Także pod tym kątem Gliwice stają się eksporterem wiedzy i doświadczenia."


Więcej informacji o modelu Opel Zafira:

Nowa generacja Zafiry z Gliwic (2005-09-16)

72 tys. zł za nową Zafirę (2005-07-28)

Stolicą Zafiry pozostanie Bochum (2004-07-23)

Produkcja Zafiry w Gliwicach (2004-06-25)


Podobne wiadomości:

Nowa generacja Zafiry z Gliwic

Nowa generacja Zafiry z Gliwic

Aktualności 2005-09-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.