mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Start produkcji Opla Adama

Start produkcji Opla Adama

W należącej do Opla fabryce w Turyngii wystartowała produkcja Opla Adama. Niemiecki producent tuż przed oficjalną premierą rynkową otrzymał ponad 16 tys. zamówień. Premiera w niemieckich salonach już za kilka dni, 19 stycznia.

Start produkcji Opla Adama
W niemieckiej fabryce w Turyngii Opel zainwestował 190 mln euro, by zwiększyć elastyczność oraz jakość produkcji linii montażowych. Adam pozwala na ponad 16 tys. personalizacji nadwozia i 82 tys. modyfikacji wnętrza. „Każdy, kto zamawia dziś Opla ADAM, może mieć prawie całkowitą pewność, że nigdzie nie spotka takiego samego auta. Niemal każdy ADAM będzie jedyny w swoim rodzaju”, zapewnił zastępca prezesa zarządu Opla, Thomas Sedran.

W najnowszym Adamie jednym z najważniejszych dla Opla rozwiązań technicznych, które zastosowano w małym miejskim aucie jest system informacyjno-rozrywkowy IntelliLink ADAM, który pozwala na połączenie naszego samochodu ze smartfonem wyposażonym w system Apple iOS lub Android. Kierowca niedługo będzie mógł również skorzystać z innowacyjnego oprogramowania, zajmującego się rozpoznawaniem głosu SIRI dostarczonym przez Apple.

W tym roku Opel na rynek dostarczy również nowy kabriolet Cascada, który będzie produkowany w fabryce w Gliwicach. Plany niemieckiego producenta zakładają wprowadzenie na rynek w okresie 2012-2016 aż 23 samochody oraz 13 nowych silników.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Adam
Opel Adam
Cena podstawowa już od: 44 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

~antek dopalacz 2013-01-19

na bank będzie kosztował 50 000 w wersji podstawowej - akurat dla biednego Polaka!

~Niezły gość 2013-01-17

Jakby nie kombinować, to nazwa się odmienia w języku polskim. Ze słowem "Adam" żaden Polak nie powinien mieć kłopotu.

~OCP 2013-01-13

Tylko czy klienci nie beda woleli Alfy MiTo, VW Polo, Cytryny DS3??? Ja bym chyba wolal, choc jeszcze duzo nie wiadomo o tym Oplu...

~cejg07 2013-01-13

ciekaw jestem jle to będzie kosztować

marko1 2013-01-12

No cóż ładny samochodzik, tylko jeszcze Ewa i będzie komplet.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.